bizimtarifler

Gerçekten İhtiyacınız Olan 3 Bıçak!

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2021
imageGerçekten İhtiyacınız Olan 3 Bıçak! /> ornament

Bıçak alışverişine çıktığımda rastlamıştım, her yerde 12 parça bıçak seti, hepsine toplamda absürt rakamlar istenmesi ve yemek yapmanın yeni başlayan biri için komplike hal alması ile ilerleyen genel bir gözde büyüme olayı… O yüzden kendi tecrübelerim ve araştırmalarıma göre evde kendi yemeğini yapan ve gerçekten profesyonel bir mutfakta çalışmayan biri için gereken 3 bıçak var. Boşu boşuna binlerce lira bırakmanıza ve kasada stresli anlara gerek yok dostlar!

Şef Bıçağı

Elinizin bir uzantısı olarak görebilirsiniz. Bu bıçak en yakın arkadaşınız olacak. Hemen hemen her sebze ve meyve için yeterince uzun, ucu da ince işler için sivri.

Soyma Bıçağı / Meyve Bıçağı

Kesme tahtasının üstünde tutulacak kadar ufak olması, manevra kabiliyetinin şef bıçağına göre çok üstün olması, ince işçilik ve soyma görevini bu bıçağa veriyor. Muhtemelen en çok kullanılan ikinci bıçak kendisi.

Ekmek Bıçağı

Sert ve kıtır bir ekmeği kesmek için bir gereklilik, ancak domatesleri dikkatli bir şekilde dilimlemek ya da bir ananası soymaya kadar çok daha fazlası için de kullanılabilir.

Gözünüzün korkmasına gerek yok, mutfakta gerçekten ihtiyacınız olacak bıçaklar işte bu kadar!