Kahvenin tazeliğini korumak için

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2021
imageKahvenin tazeliğini korumak için /> ornament

Satın aldığınız kahveyi taze saklamak istiyorsanız cam kavanoza boşaltıp içine iki adet kesme şeker atın. Ağzını sıkıca kapatın.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Kurabiye ve kek yaparken

Kurabiyenizi tepsiden alırken dağılmaması için soğumadan, sıcak sıcakken almaya özen gösterin. Kek içinse tam tersi geçerli. Kek kalıbından çıkarırken dağılmaması için soğumasını bekleyin.

imageMissing Alt Text
Ramazanların Vazgeçilmezi: Güllacın Hikayesi

Ramazan’ın gelişiyle Güllaç yeniden sahnede. Bu kadar hafif ve lezzetli bir tatlı olmasına rağmen yılın 11 ayı boyunca kendisine hasret kalmamız çok üzücü. Gönül isterdi ki bu şahane lezzet yıl boyunca bizimle olsun…

imageMissing Alt Text
Dünyanın En Eski Mutfağı: Mezopotamya

Mezopotamya, güneybatı Asya da, Dicle ve Fırat nehirleri arasında, özel iklimi ve coğrafyası sebebiyle insan uygarlığının başlangıcına ev sahipliği yapan oldukça önemli bölge. Tarih boyunca zaman kavramı, matematik, tekerlek, yelkenli tekneler, haritalar ve yazı dahil olmak üzere dünyayı değiştiren birçok önemli buluşa da ev sahipliği yaptı.

imageMissing Alt Text
Şükran Günü (Thanksgiving) Nedir? Bugünde Neler Yenir?

Şükran Günü, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada da hasat sonu elde edilen tüm nimetlere şükretmek için kutlanan bir bayramdır. İki ülke arasında enlem farkı var. Bu nedenle farklı hasat takvimleri kullanılıyor. Bu sebeple Şükran Günü Kanada da Ekim ayının 2. Pazartesi günü, ABD de ise Kasım ayının 4. Perşembe günü kutlanıyor.

imageMissing Alt Text
Pasta yapmanın püf noktası

Evde pasta yaparken kullandığınız meyve ve şekerlemelerin dibe çökmesini istemiyorsanız pastanıza bir miktar mısır unu ilave edin. Meyveler pişerken suları yoğunlaşır ve dibe çökmezler.

Tümünü Gör