bizimtarifler

Kahveyi taze saklamak için

Yayınlanma Tarihi: 13 Nisan 2021
imageKahveyi taze saklamak için /> ornament

Satın aldığınız kahveyi taze taze saklamak istiyorsanız cam kavanoza boşaltıp, içine iki adet kesme şeker atın. Sıkıca ağzını kapatırsanız taze kaldığını göreceksiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Keçeli kalem lekeleri için

Keçeli kalem lekelerini çıkarmak için yüzeyi hafifçe diş macunu ile hafifçe ovun. Lekenin kolayca yok olduğunu göreceksiniz.

imageMissing Alt Text
Hurmayla İlgili Bilmedikleriniz

Her yıl Ramazan ayının başlangıcıyla sofralarımızın baş köşesindeki yerini alan hurmanın saymakla bitmez faydalarını biliyor muydunuz? Hemen anlatalım…

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: Kruvasan

Bu hafta konuğumuz yavaş yavaş İstanbul’un ve Türkiye’nin her köşesini ele geçirmeye başlayan Kruvasan. Ama ülkemizde bu kadar popüler olmasında bizce hikayesinin büyük etkisi var, kan çekiyor olabilir. Kruvasan, uzun zamandır Fransız mutfağının değişmez bir öğesi olduğundan Fransa nın ulusal yiyeceği kabul edilse de, geçmişinin Avusturya mutfağına dayandığı söylenmektedir. Kruvasan kelimesi Fransızca “croissant“ kelimesinden alıntıdır. Croissant Fransızca‘da “büyüyen, gelişen, hilal (büyüyen ay), ay şeklinde çörek” anlamlarına gelmektedir. Kruvasanın geçmişiyle ilgili farklı rivayetler vardır. En bilinen ve birçok tarihçi tarafından da anlatılan rivayete göre, kruvasanın kökeni “kipferl” isimli başka bir mayalı hamur işine dayanmaktadır.

imageMissing Alt Text
Pastanızın meyveleri dibe çöküyorsa

Pastanızın kekike bir miktar mısır unu ilave ederseniz meyveler pişerken suları yoğunlaşır ve dibe çökmezler.

imageMissing Alt Text
Bozulmayan muzlar için

Muzların sap kısımlarını streç filmle sarın. Çok daha uzun süre tazeliğini ve lezzetini koruyacağını göreceksiniz.

Tümünü Gör