bizimtarifler

Pişmiş süt kaç gün dayanır?

Yayınlanma Tarihi: 24 Ağustos 2021
imagePişmiş süt kaç gün dayanır? /> ornament

Kaynatılmış süt buzdolabında 2 gün saklanabilir. Ancak dolaba koymadan önce soğumasını bekleyin.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Soğan doğrarken göz yaşarması

Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmasını önlemek için soğanı bir süre buzlukta bekletmelisiniz. Böylelikle hem kolayca doğrayabileceksiniz, hem de gözleriniz yaşarmayacak.

imageMissing Alt Text
Salatalığın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Salatalığın faydaları saymakla bitmez… Önce önemli bir bilgiyle başlayalım: salatalık genel olarak bir sebze olarak düşünülse de aslında bir meyvedir.

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: Kruvasan

Bu hafta konuğumuz yavaş yavaş İstanbul’un ve Türkiye’nin her köşesini ele geçirmeye başlayan Kruvasan. Ama ülkemizde bu kadar popüler olmasında bizce hikayesinin büyük etkisi var, kan çekiyor olabilir. Kruvasan, uzun zamandır Fransız mutfağının değişmez bir öğesi olduğundan Fransa nın ulusal yiyeceği kabul edilse de, geçmişinin Avusturya mutfağına dayandığı söylenmektedir. Kruvasan kelimesi Fransızca “croissant“ kelimesinden alıntıdır. Croissant Fransızca‘da “büyüyen, gelişen, hilal (büyüyen ay), ay şeklinde çörek” anlamlarına gelmektedir. Kruvasanın geçmişiyle ilgili farklı rivayetler vardır. En bilinen ve birçok tarihçi tarafından da anlatılan rivayete göre, kruvasanın kökeni “kipferl” isimli başka bir mayalı hamur işine dayanmaktadır.

imageMissing Alt Text
Böreğin nar gibi kızarması için

Eğer böreğinizin iyi kızarmasını istiyorsanız üzerine bir miktar yoğurt sürün. Nar gibi kızardığını göreceksiniz.

imageMissing Alt Text
Krema yerine süt

Sos ve çorbalarınızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız krema yerine düşük yağlı sütle pişirin. Aradaki lezzet farkını hemen fark edeceksiniz.

Tümünü Gör