bizimtarifler

Supla Nedir? En Şık Supla Nasıl Seçilir?

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2021
imageSupla Nedir? En Şık Supla Nasıl Seçilir? /> ornament


Supla nedir? Ne işe yarar? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Supla, şık sofraların vazgeçilmez bir aksesuarı sayılabilir. İlla şık bir davet veriyor olmak zorunda bile değilsiniz. Yemeğe ve sofranın stiline uygun seçilmiş bir Supla ile her yemek masasını görsel bir şölene çevirmeniz işten bile değil.

Supla nedir?  

Supla, yemek tabağının altına konulan, tabaktan daha genişçe altlığa verilen isimdir. Kelime Fransızca olup, “tabak altı” anlamına gelir. Farklı farklı materyaller kullanılarak üretilen çeşitli türleri vardır. Ahşap, porselen, seramik, metal, cam gibi farklı farklı malzemelerden üretilmiş türlerine rastlamak mümkün.

Supla ne işe yarar?

Suplanın asıl amacı özenle hazırladığınız ve birbirinden lezzetli yemekler sunduğunuz sofranıza görsel zenginlik katmaktır. Özel okazyonlarda kişilere özel ya da okazyonun temasına özel suplalar seçerek servis tabaklarınızı onların üzerine yerleştirebilirsiniz. Üstelik ufak kazalarda yemeğin masaya ya da masa örtüsüne dökülmesine ve akmasına karşı da önlem almış olursunuz.

 Supla nasıl seçilir?

Supla ağırlıklı olarak düğün, lüks davet ve ziyafetlerde, restoran ve kafelerde kullanılan dekoratif bir sofra aksesuarıdır. Bazı zengin malzemeli yemek takımları takıma uygun suplalar içermekle beraber, ağırlıklı olarak yemek takımının bir parçası olmayıp, değişik malzemeden yapılan suplalar da tercih edilir. Sofranıza en uygun suplayı seçmek için tabaklarınızla zıt renklerde ve malzemelerde suplalar tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha dikkat çekici zengin bir görsel bütünlük yakalama şansınız olur.

Farklı malzemelerden oluşan suplalarla yakalanmış hoş kombinleri sizler için derledik.