bizimtarifler

Topaklaşan tart hamuru nasıl kurtarılır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Şubat 2021
imageTopaklaşan tart hamuru nasıl kurtarılır? /> ornament

Tart hamuru hazırlanırken topak topak olursa, 1 adet yumurtanın sarısını ekleyin ve iyice yoğurarak yumurtayı hamura yedirin. Yumuşadığını göreceksiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Eskiyen diş fırçaları

Eskiyen diş fırçalarınızı kaynar suda durulayıp dar yüzeyleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Sert kıllarıyla ulaşmanın en zor olduğu kirleri bile kolayca aldığını göreceksiniz.

imageMissing Alt Text
Glütensiz Beslenenler Bu Besinlere Dikkat Etmeli

Son yıllarda adını çok sık duyduğumuz glüten, başta buğday olmak üzere, arpa ve çavdar gibi tahıllarda bulunan bir tür “protein” grubu. İşlenmiş gıdaların büyük kısmında bulunan glüten, insan sağlığını olumsuz etkileme riski taşıyor. Aslında bağışıklık sistemimiz bu <strong>proteini</strong> genellikle tolere edebiliyor. Ancak glüten intoleransı olan bireylerde alerjik reaksiyona da neden olabiliyor.

imageMissing Alt Text
Yenilebilir Kozmetik: Evde Ballı Maske Yapımı

Kusursuz ve pırıl pırıl parıldayan nemli ciltlerin sırrı: Bal! Balla yapılan maskeler yüze yumuşacık ve capcanlı bir ifade kazandırır. Üstelik yüzümüzü besler ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar. Evde kolayca birkaç malzemeyle hazırlayabileceğiniz ballı maskeler sayesinde cilt bakımı çok kolay. Peki evde ballı maskeler nasıl hazırlanır? Ballı maske nasıl yapılır?

imageMissing Alt Text
İyi çay demlemenin sırrı

Hâlâ sıcak olan suyu demliğin tek bir noktasından dökerek demleyin, tüm çayın üzerinde gezdirmeyin. Böylece çayın haşlanmasını engellersiniz.

imageMissing Alt Text
Çamaşır makinesi temizliği

Sirke ve tuz karışımını çamaşır makinenizin deterjan gözüne dökerek makinenizi 90 derecede 1.5 saat çalıştırırsanız, kazanınız tertemiz olacaktır.

Tümünü Gör