Trend Alarmı: Yulaf Keki!

Trend Alarmı: Yulaf Keki! ornament
22 Ekim 2021

İster sevin, ister sevmeyin; ister kullanın, ister kullanmayın… TikTok son dönemin adeta parlayan yıldızı. Davranışlarımıza yön vermesi, trend belirleyici özelliği ve çeşitli mecralarda popüler hale gelen akımların çıkış noktası olmasıyla; gerek ülkemizde gerek dünyada büyük yankılar uyandıran bu uygulama, şimdilerde biz mutfakseverlerin karşısına yepyeni bir trendle çıkıyor: Yulaf keki!

Yulaf, sağlıklı ve dengeli beslenmenin adeta olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Öyle ki günümüzde beslenmesine dikkat edip de yolu yulaftan geçmemiş sanıyorum kimse yoktur. Kimilerinin tatsız, tuzsuz ve insan beslenmesine uygun olmadığını düşündüğü bu malzeme; sanılanın aksine tüm lezzetli öğünlere rahatlıkla eşlik edebilecek şekilde kullanılabiliyor.

TikTok’ta son dönemde viral haline gelen yulaflı kekin çeşitli varyasyonları var elbette; ancak tüm bu varyasyonların yulaf kullanımı dışında bir ortak noktası daha var ki o da hiç kuşkusuz sağlıklı olması!

TikTok’ta viral olan bir besinin farklı mecralara sıçrayıp o mecraları kasıp kavurmaması, mutfaklarımıza girip en az bir kere ocağımızda ya da fırınımızda pişmemesi mümkün mü? Tabii ki hayır!

Bugün sizlere, yulaf kekinin TikTok başta olmak üzere tüm mecralarda ne denli popüler hale geldiğini haber vermenin yanı sıra bir de tarif vermek istiyorum. E bu kadar yulaftan, kekten konuşup tarif vermemek de olmazdı, değil mi?

İşte karşınızda… Fırında Havuçlu Yulaf Keki 

Yulaf kekinin pek çok çeşidi mevcut ve hepsi de oldukça revaçta tarifler; ancak benim favorim sanıyorum muz ve havuç sevgimden ötürü bu tarif oldu.

Bundan böyle gözünüz kulağınız yulafta ve yulaflı tariflerde olsun derim; zira yulaf keki türevi lezzetler sosyal medyada çokça karşımıza çıkacak gibi duruyor!

Afiyet olsun!