Diyetinize Keyif Katacak Düşük Kalorili Lezzetli Tarifler

Yaz kapıda ve hepimiz hızlıca forma girmek için adeta birbirimizle yarışıyoruz. Üstelik bu yıl da tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yaza hazırlanmak her zamankinden daha zor sanki. Çünkü karantina boyunca üzerimize yapışan kilolardan hızlıca kurtulmamız gerekiyor. Biz de bu süreci sizin için kolaylaştırmak adına bu listemizi hazırlayalım istedik. Diyet yapmak lezzetsiz ve keyifsiz şeyler yemek değil. Bu listedeki her şeyi afiyetle tüketebileceğinizden emin olabilirsiniz..

Canınız pizza mı istedi? Diyet yaparken pizza yemek imkansız değil. Beyaz un yerine kinoa ve yulaf kepeği kullanılarak hazırladığınız ipincecik bir pizza tabanının üzerine biraz yağsız peynirle sevdiğiniz ızgara sebzeleri yerleştirerek kendinize bir pizza ziyafeti çekebilirsiniz.

Missing Alt Text

Kinoalı Pizza Tabanı

40 dk.

Orta

En az kalorili beyaz et alternatiflerinden biri olduğu için hindi eti diyetlerde oldukça sık tercih edilen etlerden biri. Yanına kinoayla hazırladığınız bir pilavla veya beluga mercimekli salata ile ziyafet çekebilirsiniz.

Missing Alt Text

Hindi Izgara

45 dk.

Orta

Protein deposu bu yulaf lapası öğle öğününüz için lezzetli ve hafif bir atıştırmalık.

Missing Alt Text

Protein Deposu Yulaf Lapası

20 dk.

Kolay

Hamburger de her zaman kalorili olmak zorunda değil :) Bu hamburgerimiz hem çok hafif, hem de vegan. Lezzetiyse tartışmasız.

Missing Alt Text

Kırmızı Kinoalı Brokolili Hamburger Köftesi

70 dk.

Orta

Sabahlarınıza lezzet katacak masum mu masum bir omlet. Bol yeşillikli bir salata ile kahvaltıda ziyafet!

Missing Alt Text

Protein Omlet

20 dk.

Kolay

Bu da sizi çok şaşırtacak bir pilav alternatifi. Karnabaharla tıpkı bulgur pilavına benzer bir lezzet elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Deneyin ve görün.

Missing Alt Text

Karnabahar Pilavı

30 dk.

Kolay

Tüm favori lezzetlerin alternatiflerini saydık, makarnanınkisini saymayalım mı? İşte size orijinalini aratmayacak spagetti! Üstelik kalorisi yok denecek kadar az...

Missing Alt Text

Kabak Spagetti

20 dk.

Kolay

Afiyet Olsun