bizimtarifler

Buzlu Soğuk Kahve

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

7 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Su (1 Su Bardağı)
  • Bal (2 Tatlı Kaşığı)
  • Süt (3 Su Bardağı)
  • Granül Kahve (3 Tatlı Kaşığı)

Buzlu Soğuk Kahve Tarifi

Soğuk kahve çeşitleri günümüzde artık evimizde kolaylıkla yapabileceğimiz tariflere sahiptir. Türk kahvesi zaten mutfağımızın vazgeçilmez lezzetlerindendir. Bu kolay ve serinletici içecek, özellikle yaz aylarında ferahlamamız için idealdir. Buzlu soğuk Türk kahvesi tarifi aşağıda yer almaktadır.

Hazırlanışı:

Adım 1
Buzlu soğuk Türk kahvesi tarifi için daha önceden kaynatmış olduğumuz 1 su bardağı suya 3 çorba kaşığı Türk kahvesini ekleyelim ve iyice karıştıralım.

 

 

Adım 2
Kahvemiz ılıdıktan sonra içerisine 3 tatlı kaşığı balı da ilave edelim. Hazırlamış olduğumuz kahveyi buz kalıplarına dökelim ve kahvemizi bir gece ya da 5- 6 saat donması için buzlukta bekletelim.

 

 

Adım 3
Bir gece önceden dondurmuş olduğumuz kahvenizi buzluktan çıkaralım. Donmuş olan kahveli buz küplerini bir sürahiye boşaltalım ve daha sonra hazırlamış olduğumuz bu buz küplerinin üzerine 3 su bardağı soğuk suyu ya da soğuk sütü boşaltalım.

 

 

Adım 4
Bir kaşık yardımı ile kahvemizi, bütün malzemelerinin iç içe geçmesi için karıştıralım. Bu karıştırma işleminden sonra soğuk kahvemiz tüketime hazır hale gelecektir.  

 

 

Adım 5
Soğuk kahvemizi buzları ile birlikte bardağa boşaltarak tüketebiliriz.

 

 

Adım 6
Türk kahvesi ile yapmış olduğumuz soğuk kahve tarifinin aynısını filtre kahve ya da neskafe ile de yapabiliriz. Demlediğimiz filtre kahveyi süzüp, üzerine bal, soğuk su ya da soğuk süt eklediğimizde aynı sonucu elde edebiliriz.

 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol