bizimtarifler

Fındıklı Soğuk Kahve

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

10 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER

  Fındıklı Soğuk Kahve Tarifi

  Soğuk kahve lezzetini seviyor ama sıradan bir kahve istemiyorsanız, fındık aromalı soğuk kahveyi deneyebilirsiniz. Serinletici bir içecek olan fındıklı soğuk kahve, birbiriyle uyumlu malzemeleri mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. Hem de çok az malzemeyle oldukça kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu tarifte isterseniz taze fındık isterseniz de fındık şurubu kullanabilirsiniz. Fındığın hem aroması hem de yararları ile çok yönlü bir soğuk kahve hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kahve lezzetinden de vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Buz gibi fındık soğuk kahve tarifi ve detayları bu yazımızda!

   

   

  Malzemeler

  • 4 küp buz
  • 1 su bardağı soğuk süt (200 ml)
  • 1 tatlı kaşığı granül kahve (4 gr)
  • 2 yemek kaşığı fındık parçası (13 gr)

   

   

  Adım 1
  Suda beklettiğiniz fındıkları püre haline getirene kadar çekin.

   

   

  Adım 2
  Bir bardağı buzlukta bekletin ve kahveyi sunmadan hemen önce çıkarıp içine buz doldurun.

   

   

  Adım 3
  Bardağın içine sütü ve kahveyi koyarak güzelce karıştırın.

   

   

  Adım 4
  İçeceğinizin içine püre hale getirdiğiniz fındıkları ekleyip iyice karıştırın. Soğuk kahvenizi servis edin, afiyet olsun.

   

   

  Not: Eğer taze fındık kullanırsanız, fındık lezzetini daha iyi alabilirsiniz. Kavrulmuş fındık şekerin yükselmesine neden oluyor. Ayrıca dilerseniz kahve fındık şurubu ile de o aromayı verebilirsiniz. Püf nokta ise sütün soğuk olmasıdır. Eğer bir karıştırıcınız varsa tüm malzemeleri onun içinde iyice birleştirerek daha kıvamlı ve eşit bir lezzet elde edebilirsiniz.

  İlk Puanlayan Sen Ol