Japon Cheesecake

İlk Puanlayan Sen Ol
Missing Alt Text
Süresi
80 dk.
Zorluk
Zor
Porsiyon
4-6 kişilik

Cheesecake bir Amerikan tatlısı olarak ün salmış olsa da, Japonlar da kendi lezzetli ve puf puf keklerini peynir aromasıyla birleştirmiş ve dünyanın yemesi en keyifli tariflerinden birini yaratmış. Bu pamuk gibi yumuşacık keke bayılacaksınız…

 

ADIM 1

Krem peyniri ve sütü derin bir kaba alarak mikserle çırpalım. Yumurtaların sarısını ve beyazını ayırın, sarılarını krem peynire ekleyerek çırpmaya devam edelim.

 

ADIM 2

Şekerin yarısını, nişastayı, kabartma tozunu ve limon suyunu ekleyerek çırpmaya devam edelim. Yumurta beyazlarını ayrı bir kapta çırpmaya başlayalım.

 

ADIM 3

Üzerine kalan şekeri yavaş yavaş ekleyerek, iyice katılaşıncaya kadar çırpalım. Yumurta beyazlarını karışıma 3 seferde ekleyerek, spatula yardımıyla köpüğünü söndürmeden yavaş yavaş karışıma yedirelim.

 

ADIM 4

20 cm’lik kelepçeli kalıbı tereyağı ile yağlayalım ve karışımı içine dökelim. Kalıbı derin bir tepsiye yerleştirerek tepsiyi kalıbın yarısına gelecek kadar sıcak su ile dolduralım.

 

ADIM 5

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 55 dakika pişirelim. Fırını kapattıktan sonra keki 10 dakika daha fırında bekletelim ve ılıdıktan sonra dilimleyerek afiyetle tüketelim.

 

Japon Cheesecake

İlk Puanlayan Sen Ol