bizimtarifler

Lezzetli Güllaç

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

60 dk.

Zorluk

Orta

Porsiyon

8-10 kişilik

imageMissing Alt Text

Damla Yılmaz

Detay
Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Toz Şeker (1 Su Bardağı)
  • Vanilya (1 Adet (Paket))
  • Ceviz İçi (1 Kase)
  • Güllaç Yaprağı (10 Adet)
  • Süt (6 Su Bardağı)
  • Çilek (100 Gram)

Lezzetli Güllaç Tarifi

Tam kıvamında güllaç tarifi!

 

ADIM 1
Öncelikle tatlımızın şerbetini hazırlamamız gerekiyor çünkü güllaç yaprakları içine batıracağımız için. Süt ve tozşeker bir tencereye alıp Çırpıcı ile karıştırarak orta ateşte ısıtalım. Aşırı derecede kaynatmaya gerek yok sadece şekerin erimesini sağlayalım içerisine ekleyelim karıştıralım ve sütümüzün ılık olmasını bekleyelim.

 

ADIM 2
Ben borcamda yaptım tatlımı sizde borcam ya da istediğiniz tepsiye yapabilirsiniz. Tepsimizin altına sütümüzden döküp güllacımızı istediğimiz şekilde kıralım. Her yaprağı ayrı her yerine gelecek şekilde geziyoruz parlak kısmı hep en üst tarafta olması gerekiyor gülecek bir bakarsanız zaten anlarsınız etrafı daha mat bir tarafı daha parlak daha sonrasında da içerisine ceviz parçalarından kırıp her yerine gelecek şekilde güllaç yapraklarını dökelim.

 

ADIM 3
Daha sonrasında da süslemek için çilek ve ceviz veya fındık kullanabilirsiniz istediğiniz gibi servis yapabilirsiniz. Bu arada sütü bol olsun sütten hiçbir şekilde kaçmayın hatta size az gelirse bile sütü artırabilirsiniz çok fazla çekerse eğer güllacınız.

 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol