Muzlu Pasta

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text
Süresi
80 dk.
Zorluk
Orta
Porsiyon
2-4 kişilik
Created with Lunacy

MALZEME KAPINA GELSİN!

  • Tümünü Kaldır

ADIM 1

Yumurtaları toz şeker ile çırpıyoruz. Üzerine elediğimiz unu, nişastayı ve vanilyayı ekleyip karıştırıyoruz. Kek kalıbını Bizim Yağ ile yağlayıp un serpiyoruz.

 

ADIM 2

Kek hamurunu kek kalıbına döküyoruz. Fırına dayanıklı bir kaseye su koyup kek ile birlikte, önceden 160 derecede ısıtılmış fırına veriyoruz. 50 dakika pişiriyoruz.

 

ADIM 3

Fırından çıkardığımız keki soğutup ikiye veya üçe ayırıyoruz. Kreması için sütü, unu, toz şekeri tencereye alıp karıştırıyoruz. Koyulaşana kadar orta ateşte pişirip soğutmaya bırakıyoruz.

 

ADIM 4

Soğuyan kremayı oda ısısında yumuşatılmış Bizim Yağ’a ekleyip çırpıyoruz. Vanilyayı da ilave ediyoruz. Muzları dilimleyip üzerine az limon suyu gezdiriyoruz.

 

ADIM 5

Hazırladığımız kremayı yıldız uç taktığımız krema sıkma poşetine alıyoruz. İlk katına kremayı sıkıyoruz. Üzerine muzları yerleştirip kavrulmuş fındık serpiyoruz.

 

ADIM 6

2. katı üzerine koyuyoruz. Tekrar kremayı sıkıyoruz. Ardından muzları diziyoruz. Çikolatalı sos için sos tenceresine Bizin Yağ’ı alıp eritiyoruz. Üzerine çikolataları ekliyoruz.

 

ADIM 7

Karıştırarak eritiyoruz. Muzların üzerine çikolatalı sosu gezdiriyoruz ve fındık serpiyoruz. Buzdolabında 4-5 saat dinlendirip servis ediyoruz.

Muzlu Pasta

İlk Puanlayan Sen Ol