Sodalı Tepsi Böreği

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

0 dk.

Zorluk

Zor

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy

MALZEME KAPINA GELSİN!

  • Tümünü Kaldır

Sodalı Tepsi Böreği Tarifi

ADIM 1

Sosu için verilen malzemeleri bir kaba alıp çırpalım. Peynirleride bir kaba alıp üzerine ince ince maydanoz doğrayıp karıştıralım.Böreği yapacağımız tepsiyi çok hafif yağlayalım. Bir adet yufkayı tepsiye serip kenar kısımlarını biraz dışarıda bırakalım.

 

ADIM 2

Hazır olan sostan bir kepçe alıp yufkanın her yerini eşit şekilde ıslatalım. İkinci yufkayı tepsiye alıp büzerek yerleştirelim. Yine sostan alıp her yerini ıslatalım.Üçüncü yufkayıda aynı şekilde koyup yerleştirdikten sonra sos ile ıslatmadan iç malzemesini her yerine eşit şekilde yayalım. Dördüncü yufkayı yine büzerek tepsiye yerleştirelim. Sos ile her yerini ıslatalım.

 

 

 ADIM 3

Son yufkayı da yerleştirdikten sonra dışarıda kalan kenarları böreğin üzerine kapatalım. Kalan sosu komple üzerine döküp yayalım. Bu şekilde bir saat kadar bekletelim. Eğer vaktiniz yoksa hemen de pişirebilirsiniz.

 

 

ADIM 4

Böreğimizi önceden ısıtılmış 200 derece fırında üzeri iyice kızarana kadar pişirelim. Fırından çıktıktan sonra üzerine temiz bir örtü örtüp dinlendirelim. Afiyet olsun.

Sodalı Tepsi Böreği

İlk Puanlayan Sen Ol