bizimtarifler

Soğuk Yeşil Çay

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

10 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Toz Şeker (5 Yemek Kaşığı)
  • Su (1 Litre)
  • Limon Suyu (2 Adet (Paket))
  • Nane (1 Sap)
  • Buz (10 Küp)
  • Yeşil Çay (3 Yemek Kaşığı)

Soğuk Yeşil Çay Tarifi

Her gün demleyip içtiğimiz siyah çayın tazesi olan yeşil çay vücut için oldukça faydalı. Yeşil çayı sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi aynı zamanda buzlu ve soğuk olarak da sıcak yaz günlerinde tüketebilirsiniz. Soğuk yeşil çay faydaları ile de sevdiğiniz içecekler arasına girmeye aday. Yağ yakıcı özelliklere sahip yeşil çay, içerdiği antioksidanlar sayesinde kanser riskini de düşürmeye yardımcı oluyor. Cildinizin daha parlak görünmesine yardım ederken kilo vermenize de destek olur. Bu tarifimizde sizlerle soğuk yeşil çay yapımı nasıl olur paylaşıyoruz, şimdiden afiyet olsun.

Hazırlanışı:

Adım 1
3 yemek kaşığı yeşil çayımızı 1 litre suda 5 dakika boyunca demliyoruz.

 

 

Adım 2
Çayımız demini alırken 2 adet limonumuzun suyunu sıkıp sürahiye koyuyoruz. Limonumuzun kabuklarını naneler ile birlikte sürahimize koyuyoruz.

 

 

Adım 3
Sıcak çayımızı da sürahiye ekliyoruz ve toz şekerimizi (veya aynı ölçüde tatlandırıcımızı) ilave ederek karıştırmaya başlıyoruz.

 

 

Adım 4
Soğuk yeşil çay tarifi için şekerimiz erir erimez hemen soğuk suyumuzu ve buzlarımızı ekliyoruz, böylece şoklama etkisiyle hızlıca çayımızı soğutuyoruz,  ardından çayımız servis edilmeye hazır hale geliyor.

 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol