bizimtarifler

Sütsüz Soğuk Kahve

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

10 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Şeker (3 Tatlı Kaşığı)
  • Su (5 Su Bardağı)
  • Granül Kahve (4 Tatlı Kaşığı)

Sütsüz Soğuk Kahve Tarifi

Sıcak yaz günlerinde en güzel ferahlatıcı içeceklerden biri olan soğuk kahveler, evlerimizde de hazırlayabileceğimiz kolaylıkta. Bu sayede canımız her istediğinde bu lezzetli içecekleri yapabiliriz. Sütsüz soğuk kahve tarifi de evde süt olmadığında ya da daha sert kahveler tüketmek istediğimizde deneyebileceğimiz bir tarif.

Hazırlanışı

Adım 1
Sütsüz soğuk kahve yapmak için daha önceden kaynattığımız 2 su bardağı suya, 4 çorba kaşığı granül kahveyi ekleyip iyice karıştırıyoruz. Kahvemiz ılıyınca içine 3 tatlı kaşığı şeker ekliyoruz.

 

 

Adım 2
Karıştırdığımız kahveyi buz kalıplarına döküyoruz ve kahvemizi 1 gece ya da 4 ila 5 saat önceden buzlukta donması için bekletiyoruz.

 

 

Adım 3
Bir Buz kalıplarında dondurduğumuz kahveleri kalıptan çıkarıyoruz. Bu buz küplerini bir sürahi içine alıyoruz ve daha sonra üzerine 3 su bardağı soğuk su ilave ediyoruz. 

 

 

Adım 4
Bir karıştırıcı kullanaran kahvemizin bütün malzemelerinin iç içe geçmesini sağlıyoruz. Bu karıştırma işleminden sonra soğuk kahvemiz hazır.
Sütsüz soğuk kahvemizi buzları ile ya da buzsuz olarak tüketebiliriz.

 

 

Granül kahve ile hazırlamış olduğumuz bu soğuk kahve tarifini damak tadımıza uygun olarak filtre kahve ile de deneyebiliriz. 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol