bizimtarifler

Kalp Pankek

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

15 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

4-6 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Un (1 Su Bardağı)
  • Kabartma Tozu (1 Adet (Paket))
  • Yumurta (2 Adet)
  • Toz Şeker (4 Yemek Kaşığı)
  • Vanilya (1 Adet (Paket))
  • Süt (1 Su Bardağı)

Kalp Pankek Tarifi

Sabah kahvaltıları hepimiz için önemlidir. Özellikle Sevgililer Günü’nün sabahında kalp şeklinde pankek hazırlayarak sofralarımızı şenlendirebiliriz. Oldukça kısa sürede ve basit bir şekilde hazırlanan kalp pankek nasıl yapılır? sorusuna birkaç adımda cevap verelim.

 

 

Hazırlanışı:

 

 

Adım 1

Bütün kalp pankek malzemeleri geniş bir kaba alınır. Yumurta, şeker, süt, un, vanilya ve kabartma tozunu iyice çırpalım. Tüm malzemelerin eşit bir şekilde karışması ve pürüzsüz bir kıvam alması önemli. Ne çok akışkan ne de çok koyu bir kıvam elde etmeliyiz.

 

 

Adım 2

Düz bir yumurta tavasına sığdığı kadar kalp şeklindeki kalıplarımızı koyalım. Kalp pankek yapımı için bu kalıpları kullanmak işimizi kolaylaştıracaktır.

 

 

Adım 3

Tavayı çok hafif bir şekilde yağladıktan sonra her bir kalıbın içerisine harcı dökelim. Spatula yardımıyla arkalı önlü pişirelim.

 

 

Adım 4

Yanmaması için kısık ateşte ve dikkatli bir şekilde pişirmemiz gerekiyor. Tavaya harcı dökebilmek için bir kepçe ya da hamur dağıtıcı kullanabilirsiniz.

 

 

Adım 5

Tüm pankekleri pişirdikten sonra geniş bir servis tabağına alalım. Üzerini süslemek için pudra şekeri kullanabiliriz. Servis için çikolata ve dilediğimiz meyveleri tercih edebiliriz. Kalp pankek tarifi bu kadar, afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol