Bizim Tarifler Logo

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl üye olurum?

Ana ekranda bulunan ‘Hesabım’ sekmesindeki ‘Üye ol’ butonunu kullanarak ister Facebook hesabınızla isterseniz de e-mailinizle uygulamamıza üye olabilirsiniz. Üye olmak ücretsizdir.

Elle kontrol özelliği nedir ve nasıl kullanırım?

Elle kontrol özelliği, tarif adımlarını elinizi hareket ettirerek yönlendirmenizi sağlar. Böylece tarifi yaparken telefona dokunmak zorunda kalmazsınız. Tarifi hazırlarken elinizi sağdan sola doğru hareket ettirdiğinizde bir önceki adıma, soldan sağa doğru hareket ettirdiğinizde bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sesle kontrol özelliği nedir ve nasıl kullanırım?

Sesle kontrol özelliği, tarif adımlarını sesinizle yönlendirmenizi sağlar. Böylece tarifi yaparken telefona dokunmak zorunda kalmazsınız. Tarifi hazırlarken telefonunuzun mikrofonuna doğru ‘önceki’ diyerek bir önceki adıma, ‘sonraki’ diyerek ise bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Birim çevirici nedir ve nasıl kullanırım?

Birim çevirici, malzemeleri gram gibi modern ölçülerden kahve fincanı gibi geleneksel ölçülere ya da tam tersi şekilde çevirmenize yardımcı olur. Ana ekranda bulunan ‘Birim Çevirici’ye tıklayarak bu özelliği kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Mutfağımdaki malzemelere göre nasıl tarif bulurum?

Ana ekranda bulunan ‘Tariflerim’ sekmesine tıklayın ve öğrenmek istediğiniz tarif türünü belirleyin. Ardından filtreleri kullanarak mutfağınızdaki malzemeleri seçin. Elinizdeki malzemelere göre tarif listesi karşınızda!

Tariflere nasıl yorum yazarım/yapılan yorumlara nasıl ulaşırım?

Dilediğiniz tarifi seçin ve tıklayarak tarif detay sayfasına ulaşın. Bu sayfada yer alan ‘yorum yaz’ butonunu kullanarak yorumunuzu yazabilirsiniz. Ayrıca aynı sayfada, sağ üst köşede yer alan ‘yorumlar’ butonuna tıklayarak daha önce yazılmış yorumlara da ulaşabilirsiniz.

Tariflerimi nasıl gönderirim?

Ana ekranda bulunan ‘Tarif Defterim’e tıklayın. Karşınıza çıkacak ‘Tarif Gönder’ butonunu kullanarak tariflerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Günün menüsüne nasıl ulaşırım?

Popüler sekmesinin altındaki ‘Ne Pişirsem’ butonuna tıklayarak ve ardından günü seçerek günün menüsüne ulaşabilirsiniz.

Beğendiğim tarifleri nasıl kaydederim?

Tarif detay sayfalarında yer alan kalp şeklindeki butona tıklayarak beğendiğiniz tarifi kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz tariflereyse ‘Tarif Defterim’e tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Şeflerin verdiği tariflere nasıl ulaşırım?

Popüler sekmesinin altındaki ‘Şeften Tarifler’ butonuna tıklayarak şeflerin tariflerine ulaşabilirsiniz.

Tariflere nasıl not eklerim?

Tarif detay sayfasında bulunan adımlar kısmına dilediğiniz notları ekleyebilirsiniz. Bu notları sadece siz görüntüleyebilirsiniz.