Diyet Dondurma

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

11 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy

MALZEME KAPINA GELSİN!

  • Yoğurt (8 Yemek Kaşığı)
  • Vanilya (1 Çay Kaşığı)
  • Bal (2 Yemek Kaşığı)
  • Çilek (20 Adet)
  • Tümünü Kaldır

Diyet Dondurma Tarifi

Günümüzde sağlıklı ve kaliteli yaşam her alanda olduğu gibi beslenme alanında da yoğun olarak kendini göstermektedir. Sağlıklı dondurma tüketmek de artık bu kapsama girmiştir. Bildiğimiz gibi dondurma küçük büyük hepimizin yaz kış severek tükettiği bir tatlıdır. Sağlıklı ve az kalorisiz bir dondurma tüketmek bizler için zor gibi görünse de evimizde kendi dondurmamızı kolaylıkla yaparak bunu sağlayabiliriz. Aşağıdaki diyet dondurma tarifi denemeye değer.

Hazırlanışı

Adım 1
Diyet dondurma tarifi hazırlamak için 15 – 20 adet çileği yıkadıktan sonra sularını süzdürelim ve saplarını temizleyelim. Sonra çileklerimizi 5-6 saat ya da bir gece buzlukta bekletelim.

 

 

Adım 2
Donmuş olan çileklerimizi buzluktan çıkaralım ve 5-10 dakika dışarıda bekletelim. Çileklerimiz biraz çözüldükten sonra blendera koyalım ve üzerine 8 yemek kaşığı yoğurdu, 2 yemek kaşığı balı ve 1 çay kaşığı şekersiz vanilyayı ekleyip bütün malzemeler iyice birbirine karışana kadar blenderdan geçirelim.

 

 

Adım 3
Bütün malzemelerin iyice karıştığına emin olduktan sonra dondurmamızı dondurma bardaklarına boşaltarak servise hazırlayabiliriz. Dondurma yenmeye hazır afiyet olsun.

 

 

Adım 4
Çilekle yapmış olduğumuz sağlıklı dondurmayı mevsimine ve zevkimize göre her meyve ile yapabiliriz. İstersek sevdiğimiz kuruyemişleri ve çikolatayı da ekleyebiliriz. Malzeme miktarını artırıp azaltabiliriz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta dondurmamızı yapmadan önce kullanacağımız meyvelerin önceden dondurulmuş olması gerektiğidir.

 

 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol