Doyurucu Sahur Lezzetleri

Ramazan ayını sağlıklı bir zihin ve bedenle geçirmek için sahur öğünümüz kritik bir önem taşıyor. Gün boyunca oruç tutarken hem zihinsel hem de bedensel performansımızın düşmemesi için sahur öğününü atlamamalı ve o öğünde yediklerimize ekstra dikkat etmeliyiz. Peki sahurda nasıl beslenmeli? Bir kere yediklerimiz, tekrar yattıktan sonra yeniden uykuya geçişimizi kolaylaştıracak, hafif lezzetler olmalı. Çok yağlı ve ağır yiyeceklerden kaçınmalıyız. Gün boyu tok kalmanızı sağlayacak, protein açısından zengin besinler tüketmeliyiz. Fazla tuzlu yiyeceklerden uzak durmalıyız çünkü onlar ertesi gün susuzluk hissiyatımızı ikiye katlayacaktır. Pratiklik önemli, az vaktimiz var ve kısa sürede en besleyici ve lezzetli yemeği hazırlamamız gerekiyor. Bir de hepsinden önemlisi, yeterli miktarda sıvı tüketmeliyiz... Bu çerçevede sahur öğünleriniz için en doyurucu ve pratik lezzetlerimizi sizler için seçtik...

Hem yeterli proteini, hem de önemli mineralleri depolamanıza yardımcı olacak kuşkonmazlı omlet tarifimiz...

card-img

Kuşkonmazlı Fasulyeli Omlet

15 dk.

Kolay

Avokado C, E, K ve B-6 vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, potasyum ve Omega-3 açısından da oldukça zengin bir meyve. Bol tahıllı ve kepekli bir ekmekle yapacağınız avokadolu tost gün boyu tok kalmanıza ve dinç hissetmenize yardımcı olacaktır.

card-img

Guacamole Sos

10 dk.

Kolay

İçerdiği sebzeler ve yumurtanın gücüyle ertesi gün açlık hissini minimuma indirecek ve size kendinizi iyi hissettirecek pratik mi pratik bir tarif...

card-img

Mantarlı Domatesli Omlet

20 dk.

Kolay

Buğday tok tutan tahıllardan biri. Salatayla birlikte besleyici bir öğün yaratabilirsiniz.

card-img

Buğdaylı Salata

80 dk.

Kolay

Hem protein hem omega-3 açısından zengin bir başka sandviç tarifimiz...

card-img

Avokado Püreli Kurutulmuş Domatesli Ton Balıklı Sandviç

15 dk.

Kolay

Kolayca hazırlayacağınız mısır unlu ekmek de ertesi günü rahatlıkla geçirebilmenize yardımcı olacaktır.

card-img

Mısır Unlu Tava Ekmeği

60 dk.

Orta

Pratik şekilde hazırlayacağınız etli bir pizza da tokluk hissinizi pekiştirecek ve gün boyu kendinizi güçsüz hissetmenize izin vermeyecektir.

card-img

Tavada Kolay Pizza

20 dk.

Kolay

Yatmadan önce içeceğiniz bol su haricinde içtiğiniz bir muzlu bademli smoothie de gün boyunca hem aç hem de susuz hissetmenizi önleyecektir.

card-img

Muzlu Bademli Smoothie

5 dk.

Kolay

Afiyet Olsun