bizimtarifler

Diyetteyken Lezzetli Yemekler Yemek İçin Püf Noktaları

Yayınlanma Tarihi: 22 Ekim 2021
imageDiyetteyken Lezzetli Yemekler Yemek İçin Püf Noktaları /> ornament

Sonunda bahar geldi! Bahar bizi yazın gelişine, yeni umutlara ve bambaşka deneyimlere hazırlıyor. Çoğumuzun bildiği gibi bahar denildiğinde akla gelen ikinci cümle ‘’Diyete girmem lazım!’’ olur ve alelacele bir diyete girilir.

Sizi bilmem ama ben uzun süreler alan diyetlerde epey sıkılıyor ve her seferinde başa dönüyorum. İşte buna çözüm olarak diyet listemizi şenlendirmek ve yiyecekleri daha lezzetli hale getirmek için birkaç önerim olacak. Hadi hep beraber deneyimleyelim!

Kahvaltı Alternatifleri

Kahvaltıda doyabilmek çok önemli. Ancak bu süreçte kahvaltıyı ne kadar az ekmek ile yapabilirsek o kadar iyi olacaktır. Aynı zamanda beslenmemizdeki yağ tüketimini dengelemek de önemli bir unsur. İyi ama hem ekmek az olacak hatta belki hiç yemeyeceğiz hem yağı azaltacağız, nasıl doyacağız diyorsanız gelin tariflere birlikte göz atalım.

Lezzetli ve doyurucu kahvaltı alternatiflerim; Yulaflı Pizza, Yulaflı Poğaça, Kahvaltı Salatası tariflerimi mutlaka deneyin!

Akşam Yemeği

Akşam yemeklerimizde pişireceğimiz yemeklerde baharat oranını arttırarak ve ekmek yerine daha hafif seçenekler kullanarak daha lezzetli ve aynı oranda doyurucu sofralar kurabiliriz.

Doyurucu akşam yemeği alternatiflerim; Fit tavuk dürüm, Nohut Dürüm tariflerime göz atabilirsiniz.

Salata Sosları

Salata diyet sofralarının baş tacıdır. Ancak ne kadar çok zeytinyağı ve sos varsa o kadar da lezzetli olur. Eğer yağ olmadan ve az tuz ile soslar hazırlarsak daha keyifli bir lezzet yakalamış oluyoruz. Genel olarak soslarımıza bol baharat eklemek ve mümkün ise balzamik sirke ile tatlandırmak da iyi bir alternatiftir. Onun dışında farklı soslarla da salatalarımızın lezzetini arttırabiliriz.

İşte lezzetli salata sosu alternatiflerim; Hardallı Sos, Peynirli Soslar, Çilekli Sos.

Yukarıdaki alternatifler çoğaltılabilir ve malzemeler damak tadınıza göre değiştirilebilir. Her zaman hayatımızın beslenme rutininde yer alacak bu tarifler ile önümüzdeki yaza hazırlanan herkese keyifli ve bol verimli diyetler dilerim! ?