Az Kalorili İftar Sofraları İçin Hafif Tarifler

Gün boyu yaşadığınız açlık hissini akşam iftarda lezzetli bir öğünle telafi etmek istiyor ama aynı zamanda iftardan sonra suçluluk hissi yaşamak da istemiyorsanız, sizin için hem lezzetli, hem hafif bir iftar öğünü için seçeneklerimizi sıraladık. Afiyet Olsun!

Fırınlanmış sebze köftesiyle hem hafif, hem de doyurucu ve besleyici bir öğün yaratabilirsiniz.

card-img

Sebze Köftesi

30 dk.

Orta

Hem tokluk hissinizi pekiştirecek, hem de kendinizi çok ağır hissettirmeyecek bulgurlu ve bol yeşillikli bir salata, ızgara etinizin ya da sebze köftenizin yanında harika bir tamamlayıcı olacaktır.

card-img

Bulgur Salatası

25 dk.

Kolay

Bolca yoğurtla tüketebileceğiniz bu mevsim sebzesi besin değeriyle ve lezzetiyle vücudunuza büyük bir iyilik yaptığınızı hissettirecek.

card-img

Zeytinyağlı Semizotu

30 dk.

Kolay

Sebzesinden balığa, besin deposu ve çok hafif bir tarif seçeneği. Bol yeşillikli bir salata ile çok doyurucu bir öğün sunacaktır.

card-img

Pırasalı Somon Şiş

40 dk.

Kolay

Izgara bir etin yanına sağlıklı, hafif ve lezzetli bir tamamlayıcı arıyorsanız bol baharatlı bu karnabahar tarifimiz sizin için!

card-img

Fırında Baharatlı Karnabahar

25 dk.

Kolay

Hem tavuk, hem kinoa gün boyu yaşadığınız açlık hissini minimuma indirerek size kendinizi hem daha tok, hem de hafif hissettirecek.

card-img

Tavuklu Kinoalı Kase

40 dk.

Kolay

Pizza gibi keyifli bir yiyecek arıyorsanız ama aynı zamanda da hafif ve düşük kalorili olsun istiyorsanız bu tarifimiz sizin için.

card-img

Kuru Fasulye Unlu Sebzeli Pizza

70 dk.

Orta

Afiyet Olsun