bizimtarifler

Sebzeleri temizlemek için

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2021
imageSebzeleri temizlemek için /> ornament

Sebzelerinizi tuzlu suda yıkamayı alışkanlık haline getirin. Tuzlu su, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizler.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Yenilebilir Kozmetik: Evde Ballı Maske Yapımı

Kusursuz ve pırıl pırıl parıldayan nemli ciltlerin sırrı: Bal! Balla yapılan maskeler yüze yumuşacık ve capcanlı bir ifade kazandırır. Üstelik yüzümüzü besler ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar. Evde kolayca birkaç malzemeyle hazırlayabileceğiniz ballı maskeler sayesinde cilt bakımı çok kolay. Peki evde ballı maskeler nasıl hazırlanır? Ballı maske nasıl yapılır?

imageMissing Alt Text
Sosları saklamanın pratik yolu

Artan sosları değerlendirmenin pratik bir yolu, onları buz kalıplarına koyup dondurmaktır. Böylelikle hem daha uzun ömürlü saklanırlar, hem de ihtiyaç anında kolayca kullanılabilirler.

imageMissing Alt Text
Soğan doğrarken göz yaşarması

Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmasını önlemek için soğanı bir süre buzlukta bekletmelisiniz. Böylelikle hem kolayca doğrayabileceksiniz, hem de gözleriniz yaşarmayacak.

imageMissing Alt Text
Pandemide Avrupa’nın Yıldızı Türkiye, Sofraların Yıldızı Köfte

2020 yılının ilk aylarından beri ortalığı kasıp kavuran Covid-19 hepimizin hayatında pek çok şeyi değiştirdi. Buna çalışma standartlarımızdan tutun da, alışveriş alışkanlıklarımıza kadar hayatın her alanı dahil. Peki mutfakta neler değişti? Her şeyi değiştiren pandemi süreci, mutfaklarımızda nasıl değişimlere yol açtı? Gelin araştırma sonuçlarına birlikte bakalım…

imageMissing Alt Text
Lezzetli makarnalar için

Daha yumuşak ve lezzetli makarnalar için, pişirirken su yerine süt kullanabilirsiniz. Tadının daha yumuşak ve yoğun kıvamlı olduğunu göreceksiniz.

Tümünü Gör