imageYılbaşında hindi seçerken

Yılbaşında hindi seçerken

Daha kilolu olduklarından, erkek hindi seçmeniz faydalı olacaktır. Bunun dışında hindi derisinin çok açık renkli olmamasına ve etinin diri gözükmesine dikkat edin.

imageFırında Tavuğun Sırrı

Fırında Tavuğun Sırrı

Pişme süresince tavuğun üzerine üç defa erimiş tereyağı veya tavuk suyu dökmek tavuğun daha sulu pişmesini sağlıyor. Tereyağı ile karıştırılmış tavuk suyundan yarımşar Türk kahve fincanı dökebilirsiniz.

imageMutfak dolabı temizliği

Mutfak dolabı temizliği

Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eriterek mutfak dolaplarının temizliğinde kullanabilirsiniz. Sonrasında nemli bezle tekrar silmeyi unutmayın.

imageGiysilerin yıpranmaması için

Giysilerin yıpranmaması için

Çamaşır suyu giysilerinizi yıpratır. Onun yerine sirke ve karbonattan yardım alabilirsiniz.

imageKar beyaz danteller için

Kar beyaz danteller için

Dantellerinizin ilk günkü kadar beyaz olması için yıkamadan önce kaynamış süte batırın. Bembeyaz bir renk kazandıklarını göreceksiniz.

imageRahat tava temizliği

Rahat tava temizliği

Tavaları rahatça temizlemek için ovmadan önce bir miktar tuz serpiştirin. Yağ vb… maddelerin daha kolay temizlendiğini göreceksiniz.

imageYataktaki sarı lekeler nasıl geçer?

Yataktaki sarı lekeler nasıl geçer?

Yataklardaki sarı lekelerin düşmanı bulaşık makinesi parlatıcısı ve sirke. Birkaç dakika beklettikten sonra temiz bir sünger ile ovun.

imageBembeyaz tül perdelerin sırrı

Bembeyaz tül perdelerin sırrı

Tül perdelerinizin bembeyaz olmasını arzu ediyorsanız yıkarken deterjan gözüne 2 kaşık toz şeker eklemeyi deneyin. Bembeyaz ve pırıl pırıl olduklarını göreceksiniz.

imageTertemiz aspiratör filtresi

Tertemiz aspiratör filtresi

Aspiratörün filtresini büyük bir fırın tepsisine yerleştirip üzerine toz çamaşır deterjanı ve karbonat serpip kaynar su dökerek temizleyin.

imageÖlsün mikroplar

Ölsün mikroplar

Çamaşır makinenizin durulama bölümüne beyaz sirke eklerseniz çamaşırlarınızın mikrobunu kıracaktır.

imageCamları parlatmak için

Camları parlatmak için

Camınızı çamaşır yumuşatıcısıyla silmeyi denediniz mi? Bu işlem sayesinde eskisine oranla çok daha parlak olduğunu göreceksiniz.

imageKeskin rondo bıçakları için

Keskin rondo bıçakları için

Yumurta kabuklarını oda sıcaklığında suyla beraber rondonun içine atıp çalıştırın. Bu işlem rondonuzun bıçaklarını keskinleştirecektir.