bizimtarifler

Kahve Tercihiniz Karakter Özelliğinizi Ele Veriyor

Tercih ettiğiniz kahve türü, kişiliğiniz hakkında düşündüğünüzden daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Klinik psikolog Dr. Ramani Durvasula, yakın zamanda 1.000 kahve içicisi üzerinde gözlemsel bir araştırma yaptı. Anket, içe dönüklük ve dışa dönüklük dahil olmak üzere çok sayıda ortak kişilik stilini ve psikolojik özelliği değerlendirdi; sabır; mükemmelliyetcilik; sıcaklık; uyanıklık; duyarlılık; ve sosyal cesaret vb... Peki bu anket, farklı kahve içenlerin kişilikleri hakkında neler söylüyor?

Sade Americano sevenler geleneksel, sadelik yanlısı tipler. Hayatı karmaşıklaştırma eğilimleri yok. Sabırlı ve rasyonel bireyler olduklarını da söyleyebiliriz. Bazen sessiz ve karamsar olabilirler. Spontan ve kararsız davranışlar sergiledikleri de görülür. Değişikliklere karşı direnç gösterirler.

imageMissing Alt Text

Americano

10 dk.

Kolay

Hayatta konforlarına oldukça düşkündürler. İnsanları memnun etmekten çok hoşlanırlar. Oldukça şeffaf bir yapıları vardır. Hayatın acı taraflarını yumuşatma gibi bir özellikleri vardır. Tıpkı kahvelerinin acısını yumuşattıkları gibi :) Başkalarını kendilerinden bile fazla düşünmeye eğilimlidirler.

imageMissing Alt Text

Caramel Latte

15 dk.

Kolay

Yenilikler denemeye bayılırlar. Bir sürü yeni trendin başlatıcısı onlardır. Sosyalleşme konusunda çok cesurdurlar. Çocuksu bir yanları vardır. Hayal güçleri zengin, spontan yapılarıyla tanınırlar. Hızlı çözümlerin insanıdırlar. Her zaman çok sağlıklı seçimler yapmayabilirler. Bazen pervasız davrandıkları da görülür.

imageMissing Alt Text

Buzlu Kahve

15 dk.

Kolay

Bazen çok kontrol düşkünü olarak algılanabilirler. Bu yüzden diğer insanlar tarafından bencil olarak etiketlenebilirler. Obsesif ve mükemmeliyetçi tavırlarıyla dikkat çekerler. Sağlıklarına ve bedensel bakımlarına oldukça düşkündürler. Genelde sağlıklı seçimler yapmaya eğilimlidirler. Kurallara, kontrole ve düzene aşırı odaklı hassas yapıları vardır. Bazen çok kaygılı davranabilirler.

imageMissing Alt Text

Soya Sütlü Ice Latte

15 dk.

Kolay

Bazı yönleri oldukça gelenekseldir. Önemli konuları dahi ertelemeye eğilimlidirler. Hayatı olduğu gibi kabul eder ve ayrıntılar arasında fazla boğulmaz. Bu erteleme eğilimi sağlık sorunlarına yol açabilir. Planlama konusunda çok başarılı olduğu söylenemez. Genel olarak yumuşak ve kendi içinde huzurlu bireylerdir.

imageMissing Alt Text

Ev Yapımı Mocha

15 dk.

Orta

Afiyet Olsun