bizimtarifler

Yenilebilir Kozmetik: Ev Yapımı Yumurtalı Maskeler

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2021
imageYenilebilir Kozmetik: Ev Yapımı Yumurtalı Maskeler /> ornament

Sık gözeneklerin ve aydınlık bir cildin sırrı yumurta! Ev yapımı yumurtalı maskeler cildinizin tonunu ve dokusunu iyileştirmekle kalmaz, çok daha aydınlık ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Yumurta yüksek protein içerir. Bu sayede cildinizin ihtiyaç duyduğu proteini de sağlar.

Yumurtanın beyaz cildinizi sıkılaştırıp fazla yağı emerken, yumurtanın sarısı ise cildinizi nemlendirir. Üstelik içerdiği kolajen miktarıyla cildinizdeki çizgilerin iyileşmesine de yardımcı olur. Evde yalnızca birkaç malzemeyle basitçe hazırlayabileceğiniz yumurtalı ev yapımı maske tariflerini sizler için hazırladık.

Yumurtalı Maske Tarifleri

Ballı yumurtalı maske

 1 yumurtanın beyazını, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Tüm malzemeleri bir kasenin içinde iyice çırpıp göz çevreniz hariç yüzünüze sürün. Dilerseniz dekolte bölgenize de sürebilirsiniz. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra cildinizi bol su ile durulayın.

Yumurtalı karbonatlı maske

1 adet yumurta akını 1 çay kaşığı karbonat ile birlikte bir kasede güzelce karıştırın. İyice yıkayıp temizlediğiniz cildinize göz ve dudak çevresi hariç karışımı iyice yedirin. 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu tarifle maskeyi haftada bir düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Cilt tonu eşitliğinizi sağlayarak siyah noktalardan yüzünüzü arındıracaktır.

Zerdeçallı yumurta maskesi1 tatlı kaşığı portakal suyu

1 tatlı kaşığı portakal suyu, 1 adet yumurta akı, yarım çay kaşığı toz ya da 1 çay kaşığı maden suyu ile karıştırıp seyreltin. Hazırladığınız bu maskeyi temiz cildinize parmak uçlarınız yardımıyla iyice yedirin. Kuruması için 15 dakika bekleyin, ardından ılık suyla durulayın.