bizimtarifler

Kereviz Kızartması

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

15 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Un (1 Çay Bardağı)
  • Yumurta (2 Adet)
  • Galeta Unu (1 Çay Bardağı)
  • Sıvı Yağ (1 Su Bardağı)
  • Kereviz (1 Adet)

Kereviz Kızartması Tarifi

Kereviz sevmeyenlerin özellikle de çocukların bayılacağı kereviz kızartması; bu haliyle fast food yiyecekleri kıskandıracak kadar lezzetli görünüyor. Enfes tadı ve ağız sulandıran çıtırtısıyla kereviz kızartması tarifi; lezzetiyle patatesi aratmayacak. Gelin herkesin bayılarak yiyeceği kereviz kızartması nasıl yapılır? birlikte bakalım.

Hazırlanışı:

 

 

Adım 1

Kereviz kızartması tarifi hazırlarken öncelikle kerevizleri saplarından ayırarak soyalım.

 

 

Adım 2

Kerevizleri her birisi yaklaşık yarım santim olacak şekilde halka şeklinde dilimleyelim. Dilimlerin çok kalın olmaması dikkat edelim. Aksi durumda içleri pişmeyebilir.

 

 

Adım 3

Dilimlediğimiz halka kerevizleri önce una bulayalım. Una buladığımız kereviz dilimini ardından güzelce çırptığımız yumurta ve daha sonra da galeta ununa batırarak etrafını tamamıyla kaplayalım.

 

 

Adım 4

Her tarafının un, yumurta ve galeta unuyla kaplandığından emin olduğumuz kerevizleri kızartmanın vakti geldi. Kızartma işlemi için tenceremize koyduğumuz yağın iyice ısındığından emin olduktan sonra, kerevizlerimizi yağ ile buluşturalım.

 

 

Adım 5

Her iki tarafını da çevirerek nar gibi kızaran kerevizlerimizi havlu kağıt serdiğimiz tabağa alarak yağını çektirelim. Dışı çıtır çıtır içi de yumuşacık kereviz kızartmalarımız hazır. İşte kereviz kızartması hazırlanışı bu şekilde. Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol