Milföy Hamuru ile Perde Pilavı

İlk Puanlayan Sen Ol
Missing Alt Text
Süresi
60 dk.
Zorluk
Kolay
Porsiyon
2-4 kişilik

ADIM 1

Bademlerinizi öncelikle sıcak suda bekletin, kabuklarını soyun ve yarısını hamurun üzerini süslemek için bir kenara ayırın.

 

ADIM 2

Tavuk butlarını haşlayın ve didikleyin. Tencereye Bizim Yağ’ı alın. Badem ve dolmalık fıstıkları yağda kavurun. Pirinci sıcak suda bekletin.

 

ADIM 3

Kavrulan badem ve fıstıklara pirinci ilave edin ve kavurun. Üzümü, tavuk etleri ve baharatları ekleyip pilavın pişmesi için sıcak suyunu koyun ve pişirin.

 

ADIM 4

Suyunu çeken pilavın demlenmesi için havlu kağıt ile kapağını kapatın ve demlendirin. Donuk olan SuperFresh Milföy Hamurunu dolapta çözdürün.

 

ADIM 5

Çözülen SuperFresh Milföy Hamurunu yoğurun ve merdane yardımı ile yuvarlak olarak açın. Fırın kabını Bizim Yağ ile yağlayın ve unlayın.

 

ADIM 6

Süs için ayırdığınız bademleri fırın kabına dizin ve hamuru yayın. Demlenmesi tamamlanmış olan pilavı hamurun üzerine alın. Dışardan taşan milföy hamuru ile pilavın üzerini kapatın.

 

ADIM 7

Üzeri milföy hamuru ile kaplanan hamura kabarma yapmaması için çatal yardımı ile delikler açın. Önceden 200 derecede ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirin.

 

ADIM 8

Dinlendirdikten sonra dilimler halinde servis edin.

Milföy Hamuru ile Perde Pilavı

İlk Puanlayan Sen Ol