Bayat ekmek nasıl tazelenir?

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2021
imageBayat ekmek nasıl tazelenir? /> ornament

Bayatlayan ekmeğin üzerine hafifçe su serpin ve kuruyana kadar (5 dakika civarı) fırına atın. Çıkınca taptaze olduğunu göreceksiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Pandemide Avrupa’nın Yıldızı Türkiye, Sofraların Yıldızı Köfte

2020 yılının ilk aylarından beri ortalığı kasıp kavuran Covid-19 hepimizin hayatında pek çok şeyi değiştirdi. Buna çalışma standartlarımızdan tutun da, alışveriş alışkanlıklarımıza kadar hayatın her alanı dahil. Peki mutfakta neler değişti? Her şeyi değiştiren pandemi süreci, mutfaklarımızda nasıl değişimlere yol açtı? Gelin araştırma sonuçlarına birlikte bakalım…

imageMissing Alt Text
Bu Yiyeceklere Dikkat! İşte Metabolizmayı Yavaşlatan Yiyecekler

İstediğimiz kiloya ulaşabilmek ve onu korumak için diyet ve spordan çok daha büyük önem taşıyan bir etken var: Metabolizma hızımız… Metabolizmamız ne kadar hızlı olursa o kadar kolay kilo verir, ne kadar yavaş olursa da o kadar hızlı kilo alırız. O sebeple metabolizmamızı hızlandırmanın yollarını keşfetmeli ve uygulamalıyız.

imageMissing Alt Text
Kokusuz sarımsak soymak

Her sarımsağa ihtiyacınız olduğunda elinizin kokmaması için bir sürü sarımsağı koyup bir kavanozun içine koyun ve çalkalayın. Her ihtiyaç duyduğunuzda birkaç diş çıkarıp kullanabilirsiniz.

imageMissing Alt Text
Meyve ve sebzelerin faydaları

Meyve, sebze ve yeşil bitkilerin bizleri kanser ve kalp hastalıklarına karşı da koruduğunu biliyor muydunuz?

imageMissing Alt Text
Çay ve kahve lekeleri

Giysileriniz veya ev tekstilleriniz çay ya da kahve lekesi olduysa üzülmeyin. Bu lekeleri üzerine karbonat döküp temiz ve nemli bir bezle silerek çıkartabilirsiniz.

Tümünü Gör