Yumurtanın vegan alternatifi

Yayınlanma Tarihi: 5 Şubat 2021
imageYumurtanın vegan alternatifi /> ornament

Vegan tariflerde yumurta yerine çırpılmış nohut suyu kullanabilirsiniz. Haşladığınız nohutun suyunu el blenderı ile çırpıp yumurta yerine kullanabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Yemek Artıkları Nasıl Değerlendirilir?

Mutfağımızın bir günlük rutininde ne kadar çok fazla yemek artığı çıktığını bir düşünün. Çöpe attığımız ekmek sayısı, soyduğumuz meyve ve sebzelerin kabukları, tarihi geçmiş ürünler, bozulan-çürüyen gıdalar, artan yemekler ve çok daha fazlası…

imageMissing Alt Text
Şükran Günü (Thanksgiving) Nedir? Bugünde Neler Yenir?

Şükran Günü, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada da hasat sonu elde edilen tüm nimetlere şükretmek için kutlanan bir bayramdır. İki ülke arasında enlem farkı var. Bu nedenle farklı hasat takvimleri kullanılıyor. Bu sebeple Şükran Günü Kanada da Ekim ayının 2. Pazartesi günü, ABD de ise Kasım ayının 4. Perşembe günü kutlanıyor.

imageMissing Alt Text
Çikolata Nasıl İcat Edildi? Çikolatanın Bulunuşu

Belki inanmayacaksınız ama, çikolatanın bulunuşu bugünden tamı tamına 4000 yıl öncesine dayanıyor. Kaynaklara göre çikolata ilk kez Meksika topraklarında kullanılıyor. Ama tahmin edin ne olarak? İçecek olarak! Yanlış duymadınız, çikolata ilk bulunduğunda bir yiyecek değil, içecek olarak tüketildi.

imageMissing Alt Text
Yumurtayı düzgün kırmak için

Yumurtayı kırmaya çalışırken sivri kenarlara ve köşelere vurarak kırarsanız yumurta parçalanacaktır. Onun yerine düz bir yüzeye vurarak kırmayı deneyin.

imageMissing Alt Text
Pozitif Düşünmenizi Kolaylaştıran 5 Yiyecek

Koca bir kap dondurma ya da dev bir paket cips yediğinizde kendinizi daha iyi hissedeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Orada bir duralım.

Tümünü Gör