Keskin rondo bıçakları için

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2021
imageKeskin rondo bıçakları için /> ornament

Yumurta kabuklarını oda sıcaklığında suyla beraber rondonun içine atıp çalıştırın. Bu işlem rondonuzun bıçaklarını keskinleştirecektir.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Daha Sağlıklı Tarifler İçin Nelere Dikkat Edebiliriz?

Tariflerinizi ufak dokunuşlar ile daha sağlıklı bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem vücut dengenizi korumanıza yardımcı olacak, hem de daha sağlıklı malzemeler ile düşük kalori tüketimine yardımcı olacak detayları sizler için derledik…

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: Kruvasan

Bu hafta konuğumuz yavaş yavaş İstanbul’un ve Türkiye’nin her köşesini ele geçirmeye başlayan Kruvasan. Ama ülkemizde bu kadar popüler olmasında bizce hikayesinin büyük etkisi var, kan çekiyor olabilir. Kruvasan, uzun zamandır Fransız mutfağının değişmez bir öğesi olduğundan Fransa nın ulusal yiyeceği kabul edilse de, geçmişinin Avusturya mutfağına dayandığı söylenmektedir. Kruvasan kelimesi Fransızca “croissant“ kelimesinden alıntıdır. Croissant Fransızca‘da “büyüyen, gelişen, hilal (büyüyen ay), ay şeklinde çörek” anlamlarına gelmektedir. Kruvasanın geçmişiyle ilgili farklı rivayetler vardır. En bilinen ve birçok tarihçi tarafından da anlatılan rivayete göre, kruvasanın kökeni “kipferl” isimli başka bir mayalı hamur işine dayanmaktadır.

imageMissing Alt Text
Pirinç yerine bulgur

Glisemik indeksi düşük olan bulgur, kan şekeri seviyenizi dengeler, içerdiği lif ve proteinler pirince göre daha yüksektir.

imageMissing Alt Text
Evinizin güzel kokması için

Bir kap suya bir avuç karanfil tanesi veya tarçın çubukları atın ve ocakta yarım saat ağır ağır kaynatın. Bütün evin mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

imageMissing Alt Text
Kahveyi taze saklamak için

Satın aldığınız kahveyi taze taze saklamak istiyorsanız cam kavanoza boşaltıp, içine iki adet kesme şeker atın. Sıkıca ağzını kapatırsanız taze kaldığını göreceksiniz.

Tümünü Gör