Ortalığı Kasıp Kavuran Lavaş Trendini Kaçırmayın!

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2021
imageOrtalığı Kasıp Kavuran Lavaş Trendini Kaçırmayın! /> ornament

Bir parça lavaşla neler yapılabileceğini son birkaç haftadır sosyal medyadan şaşkınlıkla seyrediyoruz. Çeşit çeşit malzemeleri pratikçe bir araya getirip küçük bir parça halinde afiyetle tadını çıkarmamızı sağlayan bu “Lavaş Challenge” mutfaklarımıza bir anda bomba gibi düştü.

‘Challange’ diyoruz çünkü yemekseverler bu konuda yaratıcılıkta sınır tanımıyorlar ve adeta birbirleriyle rekabet içerisine girdiler.

Siz de pratik lezzetlere karşı koyamayanlardansanız ve trendleri kaçırma korkusu yaşıyorsanız söyleyeceklerimize kulak kabartın. Her yerde karşınıza çıkan ve kat kat lezzet içeren o lavaşlardan hazırlamak hiç de zor değil.

Lavaş Tost Nasıl Yapılır?

Bir parça lavaşı alın ve kesme tahtanızın üzerine yerleştirin.

Sonra onu hayali olarak gözünüzle enlemesine ve boylamasına olmak üzere 4 eşit parçaya bölün.

Böldünüz mü? Tamam. Şimdi elinize bıçağınızı alın ve hayali orta noktasından itibaren aşağıya doğru boylu boyunca kesin.

Kendinize lavaş tostunuz için 4 malzeme belirleyin. İlk malzemenizi kestiğiniz kısmın soluna, hayali olarak 4 parçaya ayırmıştınız ya, işte o sol alt çeyrekliğe yerleştirin. Sonra ikincisini üstündeki çeyreklik parçaya, 3.’yü diğerine, ve 4. malzemeyi de ilk koyduğunuz malzemenin yanındaki kısma, yani kesiğinizin sağına koyun. Sol alt kesik parçanın ucundan tutarak malzeme koyma sırasıyla önce yukarı, sonra sağa, son olarak aşağıya doğru katlaya katlaya gidin.

Şimdi geriye onu tost makinesine yerleştirip bastırmak ve afiyetle tadını çıkarmak kaldı!

İşte size bir tatlı, bir tuzlu öneri: Tatlı için muz, kivi ve tabii ki çikolata sos! Tuzlu bir lavaş tost istiyorsanız da, ızgara tavuk parçaları, yeşillik ve Cheddar peyniri! Denemeyen pişman olur, çok iddialıyız. Hızlıca lavaşınızı edinip bu trendi kaçırmamanız dileğiyle…