bizimtarifler

Merhabalar Herkese!

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2021
imageMerhabalar Herkese! /> ornament

Merhabalar ben Burcu, Hepimizin evlere kapandığı süreçte beni çok mutlu eden bir işe girişirken buldum kendimi. Yemek yapmak. Yemek, benim için uzun zamandır sadece beslenme değil. Bence yemek; gıdadaki besinler, tat, aroma, paylaşma, sosyalleşme, ilham, bazen masadaki konuşma, bazen yaparken içinde bulunduğun ruh hali…

Deneyimsel ve beklentisizce çıktığım bu pişir, fotoğrafla, paylaş maceramda yolum “Bizim Tarifler” ile kesişti ve ben de burada bir yazar oldum. Yemek tariflerimi kimi zaman okuduğum bir kitaptan cümleyle kimi zaman güzel bir hikayeyle birleştirerek, adım adım sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Bizim tariflerle, sıcak sohbetlerin uzun sofralarda yol bulduğu, paylaştıkça çoğalan yemeklerle sevdiklerimizle birlikte kalabalık sofralarda buluşacağımız günleri iple çekiyorum.

‘’Bir şeylere başlamak için hazır olmayı ve koşulları mükemmelleştirmeyi bekleme ‘’ diyor. Amerikalı girişimci Marie Forleo. Mükemmelliği elden bırak başlangıçlara sarıl diyor aslında bizlere. Sizin de iyi gelen şey için korkusuzca adım atmanızı diliyorum. Bu sürekli ertelediğimiz bir eğitim, yeni bir enstrüman çalmak, yeni bir dil öğrenmek, aklınıza ne geliyorsa hepsi olabilir. Başlayın, gerisi yolda halloluyor. ✨

Ben de öyle yaptım, yapıyorum!

İnstagram hesabım olan ‘’Bhappybaker’ ’üzerinden paylaştığım tarifleri ve daha nicesinin olduğunu hatırlatarak hepinize kucak dolusu sevgiler!

Sağlıcakla kalın!

imageMissing Alt Text

Burcu Çinçin

Detay
Yazarın Diğer Yazıları
Tarifler

imageMissing Alt Text
Kuru ciltler için

Bir muzu ezip içine bir çay kaşığı bal veya badem yağı karıştırıp yüzünüze sürün. Birkaç dakika bekleyip ılık su ile yıkayın.

imageMissing Alt Text
Pastanızın meyveleri dibe çöküyorsa

Pastanızın kekike bir miktar mısır unu ilave ederseniz meyveler pişerken suları yoğunlaşır ve dibe çökmezler.

imageMissing Alt Text
Tahta kaşıkların rengini korumak için

Renginin kahverengiye dönüşmesini önlemek için tahta kaşıkları duru suda iyice ıslattıktan sonra kullanırsanız daha iyi netice alırsınız.

imageMissing Alt Text
Tiramisu nasıl ortaya çıktı?

TİRAMİSU NASIL ORTAYA ÇIKTI? TİRAMİ’SU – PICK ME UP – BENİ YUKARI ÇEK – BENİ HAVALANDIR (BU DA MECAZİ ANLAMI) Tiramisu; kahve ve tatlı kombinasyonunu sevenlerin vazgeçilmezi… Köpüklü kreması ve yerken genzimizi yakan aroması ile mütemadiyen arzuladığımız tatlı… Şunu biliyoruz ki hiçbir yemek orijinal hali ile günümüze gelmediği gibi şu anda yaptığımız yemeklerin de ilkel versiyonları pek fazla bilinmemektedir. Mükemmel bir tiramisu için bileşenler; marcarpone peyniri, mereng, kedidili bisküvisi (İtalyancası Biscotti Savoiardi (Savoy bisküvisi)), kahve, kaliteli bir kakao ve tabi ki aroma verici olarak likör, marsala, brendi, irlanda kreması, rom, viski bile olur.

imageMissing Alt Text
Beyaz Çikolata, Çikolata Değildir!

Söz konusu çikolata olunca eminim sizde de akan sular duruyordur. Vücudun mutluluk hormonu salgılamasını sağlayan bu büyülü besin, küçükten büyüğe herkes için bir ‘’vazgeçilmez’’ desek sanıyorum yanılmış olmayız. Küçük yaşlardan itibaren hayatımıza girip yerini kolay kolay başkalarına kaptırmayan, tatlı krizlerimizin bir numaralı çözüm ortağı çikolataya dair de bilinmesi gereken önemli noktalar var tabii.

Tümünü Gör