Yaza Hazırlanmak İçin Beslenme Önerileri

Yayınlanma Tarihi: 7 Ekim 2021
imageYaza Hazırlanmak İçin Beslenme Önerileri /> ornament

Bahar ayları bitti ve yaz kapıyı çaldı! Hepimizi aldı mı bir yaza hazırlık telaşı? Covid’ti, pandemiydi derken evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Sokaklara, bahçelere, denizlere, sevdiğimiz kafelere-restoranlara hasret kaldık. Sevdiklerimizden ayrı kaldık. Günlük rutinlerimizden, ufak sosyal kaçamaklarımızdan uzak kaldık, böyle olunca da çok hareketsiz kaldık…

Hayatımızda, içimizde kocaman kocaman boşluklar oluştu. Bu boşlukları büyük oranda lezzetli yiyeceklerle doldurmaya çalıştık. Bu da bize fazla kilo olarak geri döndü.

Her ne olursa olsun kendimize haksızlık etmeyelim. Tüm dünyayla birlikte büyük bir sağlık kriziyle baş etmeye çalışıyoruz. Her şey kontrolümüz dışında gerçekleşiyor ve sonsuz bir belirsizlik içerisindeyiz. Bunun yanında büyük bir duygusal yoksunlukla mücadele etmeye çalışıyoruz. Tüm bunlar birleşince elbette ki birazcık mutluluk için her zamankinden fazla kalorili, yağlı ama elbette çok lezzetli bir sürü yiyecekle haşır neşir olmuş olabiliriz, bu çok anlaşılabilir.

Ama artık yeter. Yaz geldi. Güneş ışıl ışıl parlarken evlerimizden çıkmak için can atıyoruz. Tüm kusurları örten kalın giysilerimiz dolaptaki yerlerini tiril tiril ince giysilere bıraktı. Fazla kilolarla vedalaşmak için en doğru zaman geldi.

Biz de yaza daha hafif girebilmeniz için altın değerinde önerilerimizi sizler için derledik.

Kilosavar detoks suları

Metabolizmayı hızlandıran, sindirim sistemini harekete geçiren, enerjinizi artıran, yağ yakımını kolaylaştıran, kısacası her derde deva olan bu harika içeceklerle güne başlayın! Ve tabii ki mucizelere hazırlıklı olun…

En lezzetli detoks suyu tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz.

“No Carbs!” ketojenik beslenmeye şans verin

Kilo almamızı en çok kolaylaştıran iki unsur: karbonhidrat ve şeker… Bu ikisini hayatınızdan bir süreliğine çıkarın ve mucizeyi izleyin. Yalnızca kaliteli yağ ve protein odaklı beslenmeyi destekleyen sistem ketojenik diyet, daha fazla kilo almanızı engelleyerek kilo kaybını bile kolaylaştırabilir.

Birbirinden lezzetli ketojenik tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Daha çok hareket edin

Kendinize sürekli hareket etmek için bahaneler yaratın. Evde de olsak yapabileceğiniz çok fazla şey olduğunu unutmayın. Özellikle nabız yükselterek yağ yakımını hızlandıran kardiyonun kilo vermek için en güçlü silahlarımızdan olduğunu unutmayın. Bahçede ip atlamak, evin merdivenlerinden inip çıkmak, yerinizde tempolu yürümek hatta koşmak ev ortamında da kolaylıkla yapabileceğiniz kardiyo aktiviteleri. Hatta lastikli sistemi olan ev tipi sessiz bir trambolin edinip düzenli zıplayarak keyifle kilo vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yarım saatlik bir kardiyonun üzerine kol, karın, bacak çalışarak daha fit bir vücuda sahip olmak hiç de zor değil.

Spor yapmadan önce veya yaptıktan sonra afiyetle yiyebileceğiniz sporcu dostu tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Birlikten kuvvet doğar!

Kendinize bir diyet ve spor arkadaşı edinin. Şu an hepimizin ortak hedefi yaza daha formda girebilmek olduğu için hiç zorluk çekmeyeceğiniz garanti! Gün içerisinde yediklerinizi, yaptığınız aktiviteleri, yaktığınız kalori sayılırını birbirinizle paylaşarak birbirinizi sürekli motive edebilirsiniz…