bizimtarifler

Patatesli Yumurta

İlk Puanlayan Sen Ol
imageMissing Alt Text

Süresi

17 dk.

Zorluk

Kolay

Porsiyon

2-4 kişilik

Created with Lunacy
MALZEMELER
  • Karabiber (0.5 Çay Kaşığı)
  • Tuz (1.5 Çay Kaşığı)
  • Yumurta (4 Adet)
  • Patates (2 Adet)
  • Zeytinyağı (4 Yemek Kaşığı)

Patatesli Yumurta Tarifi

Patatesli yumurta küçük büyük hepimizin kahvaltıda ya da ara öğünlerde severek tükettiğimiz lezzetli bir besindir. Çocuklar da patatesli yumurtayı bayılarak yer. Çocuklarımız yumurtayı tek başına sevmediğinde ya da bir değişik bir tarif hazırlamak istediğimizde patatesli yumurta tarifi yapabiliriz.

Hazırlanışı:

Adım 1

Önce patateslerimizi güzelce soyalım ve yıkayalım.  Soyduğumuz patateslerimizi küp küp doğrayalım.

 

 

Adım 2

Bir tavanın içerisine 4 çorba kaşığı zeytinyağını koyalım ve yağı biraz ısıtalım. Isınan yağın içerisine küp küp doğradığımız patateslerimizi ekleyelim ve çıtır çıtır olana kadar pişirelim.

 

 

Adım 3

Bir kâsenin içerisinde 4 yumurtayı birkaç dakika çırpalım. 1,5 çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı karabiberi de ekleyip birkaç dakika daha iyice çırpalım.

 

 

Adım 4

Pişip çıtır çıtır olan patateslerin üzerine artık yumurtalarımızı ekleyebiliriz. Yumurtaları ekledikten sonra iki üç dakika daha altlı üstlü olarak çevirerek pişireceğimiz patatesli yumurta hazır olacaktır.

 

 

Adım 5

Bu tarife istersek kuru soğan ekleyerek de yapabiliriz. Yapmamız gereken tek şey 1 soğanı küp küp doğrayıp patatesten önce kavurmak ve sonrasında patatesleri eklemek olacaktır.

 

 

Afiyet olsun.

İlk Puanlayan Sen Ol