Burcunuza Göre Favori Yemeğiniz Hangisi?

Burcunuz kişiliğiniz, mizacınız, zevkleriniz, kariyer yolunuz ve aşk hayatınız hakkında fikir veriyor. Peki ya damak zevkiniz? Yıldızların mutfağa dair arayışlarınız hakkında da sizi yönlendiriyor olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? İşte bu yazımız bu soruya cevap niteliği taşıyor. Bakalım favori lezzetleriniz hakkında yıldızlar ne söylüyor?

KOÇ: (21 Mart - 19 Nisan) Sabırsız Koç burçlarının bırakın kurabiyelerin pişmesini, nachos peynirinin erimesini dahi bekleyecek zamanı yoktur. Canı atıştırmalık bir şeyler çektiğinde, "Hemen, şimdi!" olmalıdır. (Hatta aslında beş dakika önce olsa daha iyi bile olurdu... :) Bu yüzden Wasabili Humus, ateşli Koç için mükemmel bir atıştırmalık. Baharatlı ve karşı konulmaz - tıpkı kendisi gibi.

Missing Alt Text

Wasabili Humus

15 dk.

Kolay

BOĞA: (20 Nisan - 20 Mayıs) Sabırlı Boğa burcu ise mutfakta da zahmetten hiç çekinmez. Bu yüzden canı atıştırmalık bir şeyler istediğinde mutfakta saatlerce zaman geçirebilir. Kek çırpmak, pişmesini beklemek O'nun için zahmet değil zevktir. Boğalar her zaman hayattaki en güzel şeyleri sevdiğinden, kek hamurunda dönen süslü ve akışkan çikolatanın tadına da varacaktır. Bizden söylemesi!

Missing Alt Text

Brownie Intense

20 dk.

Kolay

İKİZLER (21 Mayıs - 20 Haziran) İkizler çoğunlukla çift kişilikli oluşlarıyla tanınırlar. Ancak aynı zamanda elleriyle bir şeyler yapmayı sevmeleriyle de bilinirler. Mesela mobil telefonuyla boyama yaparken veya Candy Crush oynarken aşırı mutlu olduklarını görebilirsiniz. Bu yüzden özenle elmaları dilimleyip, üzerine fıstık ezmesi sürerken bile zevkten dört köşe olacakları bu tarifimiz tam İkizler burçlarına göre. Bir yanda elmanın şekerli tadı, bir yanda fıstık ezmesinin hafif tuzlu lezzeti, tıpkı İkizler gibi!

Missing Alt Text

Fıstık Ezmeli Elma Dilimleri

15 dk.

Kolay

YENGEÇ (21 Haziran - 22 Temmuz) Rahatı seven tatlı huysuz yengeçler, rahat hazırlanan her türlü yemeği severler. Sağlıklı, pratik uygulanan ve elbette ki lezzetli olan her şey tam onlara göredir. Bu yüzden en sevdikleri atıştırmalık, basit hazırlanan ve az malzemeyle uygulanan bir kurabiye olacaktır. En sevdiği filmi izlerken bir battaniyenin altına sokularak afiyetle yiyeceği kurabiyelerden daha lezzetli ne olabilir ki?

Missing Alt Text

Şekersiz Kolay Kurabiye

25 dk.

Kolay

ASLAN (23 Temmuz - 22 Ağustos) Kendine güvenen ve otoriter Aslan burçları, hem dramayı, hem ilgiyi severler. Favori atıştırmalıkları da tabii ki tıpkı onlar gibi görkemli ve cezbedici olmalı. Yapışkan karamelin göz dolduran ve damak çatlatan lezzetiyle bu turta tam Aslanlara göre! Bu atıştırmalık hem görüntüsü hem de lezzetiyle tüm dikkatleri üzerine çekecek. Tam da Aslan burçları gibi...

Missing Alt Text

Karamelli Pişmeyen Turta

120 dk.

Orta

BAŞAK (23 Ağustos - 22 Eylül) Analitik ve pratik Başak, atıştırmalık ararken dahi mutlaka sağlıklı olana yönelir. Bu yüzden hem zamanını daha önemli şeyler yapmaya ayırabileceği kadar pratik, hem de suçluluk hissettirmeyecek kadar sağlıklı Kuru Domatesli Peynir Topları tam Başaklara göre. Özenle yuvarlanmış ve kendinden porsiyonlu top atıştırmalıklar bir de simetrik ve aynı boyda olursa, değmeyin mükemmeliyetçi Başakların keyfine...

Missing Alt Text

Kuru Domatesli Peynir Topları

30 dk.

Kolay

TERAZİ (23 Eylül - 22 Ekim) Dengeli Teraziler damak zevklerinde de denge ararlar. Ağızlarının tadını da elbette ki çok iyi bilirler. Favori atıştırmalıkları damaklarına olduğu kadar gözlerine de hitap etmeli. Estetik algıları çok gelişmiş olan Terazilerin hem göz hem de damak zevklerini tatmin edebilecek en ideal atıştırmalık şüphesiz ki Çikolatalı Mereng olacaktır!

Missing Alt Text

Çikolatalı Mereng

120 dk.

Orta

AKREP (23 Ekim - 21 Kasım) Gizemli ve sosyal kelebek Akreplerin en sevdikleri atıştırmalık, şüphesiz ki bir tabak dolusu sıcak tavuk kanadıdır. Kanatlar hem tıpkı kendileri gibi bol baharatlıdır, hem de gönüllerince arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Bu açıdan her yönüyle Akrepler için ideal lezzet sayılabilirler.

Missing Alt Text

Ballı, Susam Soslu Tavuk Kanatları

35 dk.

Kolay

YAY (22 Kasım - 21 Aralık) Maceracı Yay, dürtüsel olmasıyla bilinir, bu yüzden farklı mı farklı aperatiflerini yemeyi severler. Birkaç damla soya sosu ve bol acılı wasabi sayesinde onları çılgına çeviren bir lezzet kombinasyonu oluşturan Sushi Bake, onların macera arayan damakları açısından biçilmiş kaftandır ve sürprizlerle doludur...

Missing Alt Text

Sushi Bake

60 dk.

Zor

OĞLAK (22 Aralık - 19 Ocak) Disiplinli Oğlak bir toprak burcudur, bu nedenle en sevdiği atıştırmalık da toprakta yetişen bir şeyler olmalıdır. Bu yüzden çıtır patates onun için en ideal atıştırmalık olacaktır. Nostaljik ve sıradan şeylere olan zaafı, bol baharatlı çıtır çıtır pişmiş patatesleri Oğlak için karşı konuşmaz yapar.

Missing Alt Text

Çıtır Patates

30 dk.

Kolay

KOVA (20 Ocak - 18 Şubat) Akıllı ve bağımsız Kovalar, sosyal olmayı çok severler. Bu nedenle atıştırmalık bir şeyler istediklerinde, bir numaralı seçimleri sevdikleriyle paylaşabilecekleri ev yapımı ekmek üzerine peynirler, ezmeler, zeytinler olacaktır. Böylelikle sadece birçok farklı lezzeti tatmakla kalmaz, aynı zamanda arkadaşlarıyla harika vakit geçirirken yemek de yiyebilirler. Çeşit çeşit bruschettalar Kovalar için harika atıştırmalıklardır.

Missing Alt Text

Zeytinli ve Üzümlü Bruschetta

30 dk.

Kolay

BALIK (19 Şubat - 20 Mart) Hayalperest ve romantik Balıkları hiçbir şey taze yapılmış bir kase guacamoleye tortilla cipsi daldırmak kadar mutlu edemez. Cips ve guacamole, yanında bir de en sevdiği kişi varsa, bir Balık için adeta cennetten çıkıp gelmiş bir lezzet sayılabilir...

Missing Alt Text

Guacamole Sos

10 dk.

Kolay

Afiyet Olsun