bizimtarifler

Ne kadar su kaybettim?

Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2021
imageNe kadar su kaybettim? /> ornament

Spor öncesi ve sonrası tartılarak kaybettiğiniz su miktarın ölçümleyebilirsiniz. Eksilen her 500 gram için 3 bardak su tüketmelisiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Brokoliyi saklarken dikkat

Eğer çiğ olarak saklarsanız, brokoli tam 14 günlük bir süre boyunca buzdolabında saklanabilir. Pişirildiğinde ise raf ömrü 9 güne düşer. Buna dikkat etmenizi öneririz.

imageMissing Alt Text
Krema yerine süt

Sos ve çorbalarınızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız krema yerine düşük yağlı sütle pişirin. Aradaki lezzet farkını hemen fark edeceksiniz.

imageMissing Alt Text
Patates püresi kokusu

Patates pürenize değişik bir koku vermek istiyorsanız içine bir miktar hindistan cevizi atın. Tadının çok değiştiğini göreceksiniz.

imageMissing Alt Text
Balık kızartmanın ipucu

Büyük balıkları dilimleyerek, küçük balıkları ise bütün olarak kızartmayı unutmayın.

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: Kruvasan

Bu hafta konuğumuz yavaş yavaş İstanbul’un ve Türkiye’nin her köşesini ele geçirmeye başlayan Kruvasan. Ama ülkemizde bu kadar popüler olmasında bizce hikayesinin büyük etkisi var, kan çekiyor olabilir. Kruvasan, uzun zamandır Fransız mutfağının değişmez bir öğesi olduğundan Fransa nın ulusal yiyeceği kabul edilse de, geçmişinin Avusturya mutfağına dayandığı söylenmektedir. Kruvasan kelimesi Fransızca “croissant“ kelimesinden alıntıdır. Croissant Fransızca‘da “büyüyen, gelişen, hilal (büyüyen ay), ay şeklinde çörek” anlamlarına gelmektedir. Kruvasanın geçmişiyle ilgili farklı rivayetler vardır. En bilinen ve birçok tarihçi tarafından da anlatılan rivayete göre, kruvasanın kökeni “kipferl” isimli başka bir mayalı hamur işine dayanmaktadır.

Tümünü Gör