Spor Ve Mutfakseverler

Yayınlanma Tarihi: 7 Ekim 2021
imageSpor Ve Mutfakseverler /> ornament

Merhabalar ben Filiz. Buradaki ilk yazım. Çok heyecanlıyım ve bizimtarifler ailesinin bir üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum. Eğitimim beden eğitimi ve spor üzerine. Spor yapmak kadar yaptırmak, yemek yemek kadar da yedirmekten keyif alıyorum.

Fit kalmak adına verilen onca mücadelenin ardında hafif alternatiflerin olduğunu bilin isterim. Mutfak sizi üzmesin, ondan korkmayın.☺️

Mutfak, uçsuz bucaksız bir alan malum. Ben bunu daha çok tatlı üzerinde şekillendiriyorum. Bir de mesleğim spor alanında olunca bunu daha çok sağlıklı şekillere evirmeyi seviyorum. Çünkü tatlısız bir hayat benim için renksiz bir manzara gibi olurdu. Tabii ki geleneksel tarzda alternatiflerim de olacak sizler için. Onlar olmazsa olmazlarımız.?

Ayrıca  @feliiz.cook Instagram hesabımdan beni takip edebilirsiniz.

Pandemi koşullarında herkesin yaptığı gibi mutfakta fazla vakit geçirirken, sporu da hayatınızdan eksik etmeyiniz ricasıyla şimdilik yazıma ara veriyorum. 

Görüşmek üzere…

Sağlıkla, sporla ve mutfakla kalın!

imageMissing Alt Text

Filiz Mesimzade

Detay
Yazarın Diğer Yazıları
Tarifler

imageMissing Alt Text
Meyvelerin kararmaması için

Meyve salatası yaptığınızda eğer servis için daha vakit varsa meyvelerin kararmaması için üzerlerine limon dilimleri koyun. Servis ederken dilimleri alabilirsiniz.

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: İzmir Boyozu

Bu haftaki hikayeli lezzetimiz : İzmir Boyozu. İzmir boyozu, tarih boyunca çeşitli kültürlerin etkileşim halinde olduğu İzmir ilinde üretilen ve günümüze ulaşan mayası bir hamur işi türüdür.

imageMissing Alt Text
Mutfak Tartısı Nasıl Seçilir?

Mutfak tartısı veya mutfak terazisi yemek yapmayı seven kişiler için mutfakta olmazsa olmaz araç ve gereçlerin başında gelir. Bir tarifi uygularken göz kararı değil, birebir isabetli oranlarda tartma işlemi gerçekleştirmek için mutfak tartıları oldukça yardımcı olur.

imageMissing Alt Text
Kombucha Çayı (Fermente Çay) Hakkında Her Şey!

Yaz için ideal, serinletici ve sağlıklı içecek tarifleri arayışına girdiyseniz harika bir fermente içecek olan kombu çayı olarak da bilinen kombucha çayını deneyebilirsiniz.

imageMissing Alt Text
Yemek Fotoğrafçılığında Gün Işığı Kullanımına Dair 3 İpucu

Yemek fotoğrafı çekerken amaç yemeği olduğundan daha lezzetli ve bir o kadar da gerçekçi bir şekilde fotoğraflamaktır. Ne fotoğrafı çekersek çekelim, fotoğrafta doğal bir etki oluşturmak, bakılası hatta okunası bir fotoğraf için en iyi ışık kaynağı gün ışığıdır. Gün ışığı yemek fotoğrafçılığında çok doğal bir etki oluşturmasının yanında aynı zamanda masrafsızdır da…

Tümünü Gör