Alternatif omlet pişirme tekniği

Yayınlanma Tarihi: 23 Aralık 2020
imageAlternatif omlet pişirme tekniği /> ornament

Lezzetli ve hızlı omletler pişirmek için tost makinenizden de faydalanabilirsiniz. Kirlenmemesi için içine bir yağlı kağıt yerleştirmeyi unutmayın.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Ketojenik ve lifli beslenme

Ketojenik beslenmede besinlerin net karbonhidrat değeri esas alınır. Net karbonhidrat değerini ise karbonhidrat değerinden lif değerini çıkararak elde edersiniz.

imageMissing Alt Text
Sezar Salatanın Öyküsü

Salataların en meşhuru Sezar Salata’yı sever misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Peki ya ismini nereden aldığını biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise sizi çok şaşırtacağız, hazır olun.

imageMissing Alt Text
Yemeğin taşmaması için

Yemeğin taşmasını önlemek için üzerine tahta bir kaşık koyun. Böylelikle taşmayacak ve ocağınızı batırmayacaktır.

imageMissing Alt Text
Hikayeli Yemekler: Kruvasan

Bu hafta konuğumuz yavaş yavaş İstanbul’un ve Türkiye’nin her köşesini ele geçirmeye başlayan Kruvasan. Ama ülkemizde bu kadar popüler olmasında bizce hikayesinin büyük etkisi var, kan çekiyor olabilir. Kruvasan, uzun zamandır Fransız mutfağının değişmez bir öğesi olduğundan Fransa nın ulusal yiyeceği kabul edilse de, geçmişinin Avusturya mutfağına dayandığı söylenmektedir. Kruvasan kelimesi Fransızca “croissant“ kelimesinden alıntıdır. Croissant Fransızca‘da “büyüyen, gelişen, hilal (büyüyen ay), ay şeklinde çörek” anlamlarına gelmektedir. Kruvasanın geçmişiyle ilgili farklı rivayetler vardır. En bilinen ve birçok tarihçi tarafından da anlatılan rivayete göre, kruvasanın kökeni “kipferl” isimli başka bir mayalı hamur işine dayanmaktadır.

imageMissing Alt Text
Çamaşır makinesi temizliği

Sirke ve tuz karışımını çamaşır makinenizin deterjan gözüne dökerek makinenizi 90 derecede 1.5 saat çalıştırırsanız, kazanınız tertemiz olacaktır.

Tümünü Gör