bizimtarifler

Yenilebilir Kozmetik: Evde Ballı Maske Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2021
imageYenilebilir Kozmetik:                Evde Ballı Maske Yapımı /> ornament

Kusursuz ve pırıl pırıl parıldayan nemli ciltlerin sırrı: Bal! Balla yapılan maskeler yüze yumuşacık ve capcanlı bir ifade kazandırır. Üstelik yüzümüzü besler ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar. Evde kolayca birkaç malzemeyle hazırlayabileceğiniz ballı maskeler sayesinde cilt bakımı çok kolay. Peki evde ballı maskeler nasıl hazırlanır? Ballı maske nasıl yapılır?

Ballı Maske Tarifleri

Tarçınlı ballı maske: Antioksidan

2 yemek kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı tarçını iyice karıştırın. Yüzünüzü tamamen temizledikten sonra arınmış tertemiz cildinize ballı tarçınlı karışımı sürün ve yaklaşık 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. 20 dakikadan sonra ılık suyla yavaşça yüzünüzü yıkayın. Cildiniz ihtiyacı olan nemi sağlayacak ve ölü deriden arınacaktır.

Yulaf ezmeli ballı maske: Peeling Etkisi

2 yemek kaşığı bal, 1-2 damla limon suyu ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini iyice karıştırın. Böylelikle yulaf iyice yumuşayacaktır. Temizlenmiş cildinize karışımı yavaşça yedirerek sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra nazikçe dairesel hareketler yaparak yulaf pütürlerini ovuştura ovuştura masaj yapın ve ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Böylelikle cildinizi hem ölü derilerden arındıracak, hem de nefes alması için gözeneklerini havalandırmış olacaksınız.

Ballı bademli yoğurtlu maske: Nemlendirici

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ve öğüterek toz haline getirdiğiniz 5-6 adet bademi iyice karıştırın ve göz çevrenizi sakınarak temizlenmiş yüzünüze sürün. 15 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla yumuşakça temizleyin. Kuru ciltler için birebir bir uygulama olduğunu göreceksiniz.