‘Ben Yumurta bile Kıramam!’: Mutfağa Giriş

Yayınlanma Tarihi: 22 Ekim 2021
image‘Ben Yumurta bile Kıramam!’: Mutfağa Giriş /> ornament

Merhaba, ismim Şerife Aydın. Sizinle bu platformda düzenli olarak buluşacağım için çok mutluyum.

Bugün size mutfakla ilgili temel bilgilerden bahsetmek istiyorum. “Ben yumurta bile kıramam.” diyorsanız devamını okumanızı tavsiye ederim.

Mutfağa girmekten korkmayın, cesaretli olun. İnsanın severek yaptığı her şey her zaman daha güzel, daha lezzetlidir. O zaman mutfaktaki ilk püf noktamız kesinlikle eğlenmektir. İlk kez mutfağa giriyorsanız tavsiyem sayfamızda da bulunan onaylanmış tarifleri denemeniz.

Sebzelerin ve meyvelerin tazeliği, ürünlerin kalitesi her zaman yemeğinizi iyi yönde etkiler. Az ama öz ürün kullanmanızı tavsiye ederim.

Pişirme sürecine başlamadan önce hazırlık süreci gelir. Kullanacağınız tüm ürünleri önceden hazırlarsanız hem pişirme sürecinde hem de mutfağı toplarken işiniz daha kolay olur.

Pişirme işlemini fırın da yapacaksanız hazırlıklara başlamadan önce fırını ısınması için açarsanız hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de ürününüzün doğru ayarda pişmesini sağlamış olursunuz.

Yemek yaparken zaman zaman tadım yapmayı unutmayın. İlk etapta göz kararı yemek yapmak yerine tariflere uymak ve tadına tuzuna bakmak daha verimli olacaktır.

Beğendiğiniz tarifleri ayrı bir deftere not etmeniz ve ipuçlarını eklemeniz bir dahaki pişirmenizde yardımcı olur. Örneğin her fırın farklı süre de pişirir, bu nedenle kullandığınız fırının pişirme süresini not alabilirsiniz. Veya tarifdeki bir baharat damak zevkinize uymadıysa onu başka bir baharat ile değiştirebilirsiniz.

Umarım ilk yazım hoşunuza gitmiştir. Yemek yapmak bir sanattır. Bu sanatı sevgi ve cesaret ile yapan herkes çok güzel sonuçlar alır.

Denemekten korkmayın ve hiç bir zaman vazgeçmeyin. Mutfağınız mis gibi yemek koksun sağlıklı ve mutlu kalın!

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, sevgi ile kalın.