Evde Romantik Bir Sevgililer Günü Geçirmek İçin İpuçları

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2021
imageEvde Romantik Bir Sevgililer Günü Geçirmek İçin İpuçları /> ornament

Yılın en özel günlerinden biri geldi çattı. Bu yıl öncekilerden farklı geçecek 14 Şubat. Sevgililer Gününü kutlamayı seven-sevmeyen, o gün özel bir şeyler yapmayı tercih eden – etmeyen herkesin bu yıl 14 Şubat’ta bir ortak noktası var: Hepimiz evdeyiz!

Bu sene 14 Şubat’ı uzayan karantina ve bitmeyen pandemi sebebiyle sıkıntıdan patlayan bünyelere ilaç gibi gelecek bir fırsat olarak değerlendirebiliriz. Sevdiğiniz kişiye güzel yemekler hazırlayıp şık bir atmosferde sunmak ikinizi de mutlu ve özel hissettirebilir. Aşk tazelemek için doğru bir zaman.

Damak zevkiniz nasıl olursa olsun, mutlaka birini beğeneceğinize emin olduğumuz 4 menü alternatifini burada sizin için derledik. Dilediğiniz menüyü seçip 14 Şubat akşamını Sevgililer Gününe yakışacak bir sofrada sunmanız için ihtiyaç duyduğunuz ipuçlarını bu yazımızda.

Birlikte yemek hazırlama keyfi

Bu yıl Sevgililer Gününün Pazar Gününe denk gelişini fırsat bilerek romantik akşam yemeğinizi öğle saatinden itibaren mutfağa girerek birlikte hazırlamaya ne dersiniz?

İkinizin de sevdiği şarkılardan oluşan bir playlist hazırlamayı unutmayın. Yemek yaparken müzik dinlemek gibisi yoktur. Hangi şarkıları ekleyeceğinizi düşünmekle vakit kaybetmeyin diye biz sizin için burada bir tane oluşturduk bile.

Yılbaşı Gecesinden kalan ışıklarınızı kaldırdıysanız yeniden ortaya çıkarmanın tam vakti. Işıklarla süslü mutfağınızda özenle seçilmiş güzel şarkılar eşliğinde saatlerce lezzetli yemekler hazırlamak size de, sevdiklerinize de çok iyi gelecek.

Favori içeceklerinizi de yanıbaşınızda hazır bulundurmayı unutmayın.

Mum ışığının gücü adına


Mum ışığının yarattığı sıcak atmosferi başka hiçbir şeyle elde edemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Yemeği yiyeceğiniz odanın dört bir yanını mumlarla süslemeniz ve hafif aydınlatmanız odaya bambaşka bir atmosfer katacak. Sıcak, samimi bir ortamda keyifle yenen akşam yemeği kadar güzel az şey vardır… Tabii müziğin gücünü de unutmamak gerek. Yine bizim hazırladığımız özel listeden yardım alabilirsiniz.

Bu arada taze çiçeği de unutmayın lütfen. Mis gibi kokular yayan taptaze çiçeklerin sihri de tartışılamaz ? Yemek masanızın üstünde ya da yakınlarında bulundurduğunuz taze çiçekler masanızın enerjisini artıracak.

Film izleme keyfi

Herkesin izlemeye bayıldığı en az bir romantik komedi filmi mutlaka vardır. Yemek ve sohbet bittiyse ikinizin de sevdiği favori filmi izlemek için doğru zaman gelmiş demektir. Salonun en rahat köşesine geçip filmi açmadan önce seyir keyfinize eşlik etmesi için favori tarifimizi buraya koyuyoruz. Değerlendirirseniz pişman olmayacağınız garanti ?

Sevgi, keyif ve lezzet dolu ve şahane bir gün geçirmenizi diliyoruz…