Pirincin nişastasından kurtulmak için

Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2021
imagePirincin nişastasından kurtulmak için /> ornament

Pirinci pişirmeye başlamadan önce mutlaka iyice yıkayın. Ne pişiriyorsanız pişirin, pirincin dışındaki nişastayı yıkadığınızda, tadının daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tarifleri

imageMissing Alt Text
Tezgahı temiz tutmak için

Hamur işi ile uğraşırken kirlenen tezgahınızı işiniz bitince kolayca temizlemek için bir miktar tuz serpin ve nemli bir bezle silin. Böylece tezgahınız kolayca temizlenecektir.

imageMissing Alt Text
Pandemide Avrupa’nın Yıldızı Türkiye, Sofraların Yıldızı Köfte

2020 yılının ilk aylarından beri ortalığı kasıp kavuran Covid-19 hepimizin hayatında pek çok şeyi değiştirdi. Buna çalışma standartlarımızdan tutun da, alışveriş alışkanlıklarımıza kadar hayatın her alanı dahil. Peki mutfakta neler değişti? Her şeyi değiştiren pandemi süreci, mutfaklarımızda nasıl değişimlere yol açtı? Gelin araştırma sonuçlarına birlikte bakalım…

imageMissing Alt Text
Antalya’nın Kabak Tatlısı Tescillendi

Antalya’nın güzide lezzeti kabak tatlısı, coğrafi işaret tescil belgesi aldı. Bal kabağından yapılan, üzerine tahin ve dövülmüş ceviz serpilerek ikram edilen nefis kabak tatlısı, artık Antalya’nın tescilli lezzeti…

imageMissing Alt Text
Sezar Salatanın Öyküsü

Salataların en meşhuru Sezar Salata’yı sever misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Peki ya ismini nereden aldığını biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise sizi çok şaşırtacağız, hazır olun.

imageMissing Alt Text
Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Ne diyetler, ne de spor! Kolay kilo vermek için en çok dikkat etmemiz gereken şey metabolizma hızımız… Metabolizma hızı kilo verip almamız konusunda büyük rol oynuyor. Yavaşlaması kilo almayı, hızlanması ise kilo vermeyi kolaylaştırıyor. İşte metabolizmayı hızlandırıp, kilo vermek için yapmanız gerekenler.

Tümünü Gör