Yeni Nesil Mutfak’tan Merhaba!

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2021
imageYeni Nesil Mutfak’tan Merhaba! /> ornament

Merhaba Herkese,
Biz Yeni nesil Mutfak olarak sizlere sunduğumuz tarifleri araştırıyor, bazen defalarca deniyor, en doğru ve en net şekilde sizlere video, fotoğraf ve yazılı metin olarak sunuyoruz.

Bizim hayatımızdaki aşçılık merakı çocuk yaşta babamızdan gördüğümüzle başladı. İlk başlarda sadece ailemiz ve sevdiklerimiz için yemekler yaptık. Daha sonra lise eğitimimizi Şehit Sabri Altınbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aşçılık bölümünde okul birinciliğiyle tamamladık.

Türkiye’nin önde gelen birçok otel ve restoranların mutfaklarında stajyerlikten demi chef’liğe ve chef de partie’liğe kadar birçok kademede görevler yaptık. Üniversite eğitimlerimizi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde tamamladık.

Daha sonra yeninesilmutfak’ı kurduk ve bildiklerimizi sizlere aktarmaya başladık. Biz hâlâ öğreniyor, öğrendiklerimizi paylaşıyor, daha iyi, daha pratik, daha yeni ve en önemlisi daha özgün tarifler hazırlayabilmek için sürekli araştırma ve denemeler yapmaya devam ediyoruz.

Tadı damağınızda kalacak en güzel lezzetlerde görüşmek üzere…

Sizler için bu harika sufle tarifini paylaşıyoruz…

Afiyet olsun ?

imageMissing Alt Text

Yeni Nesil Mutfak

Detay
Yazarın Diğer Yazıları
Tarifler

imageMissing Alt Text
Sofraların Altın Tozu

Merhabalar, ben Tuğba namı diğer çeriyleyiz. Tariflerim ve köşe yazılarımı artık buradan da takip edebileceksiniz. Burada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. İlk yazım için içinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı sağlığımızı korumak ve mutluluğumuzu arttırmak için zerdeçal ve faydalarından bahsetmenin doğru olacağına karar verdim. Bedenimiz ve sağlığımız için evlerimizde kesinlikle bulundurmamız gereken bir baharat kendisi.

imageMissing Alt Text
Daha Sağlıklı Tarifler İçin Nelere Dikkat Edebiliriz?

Tariflerinizi ufak dokunuşlar ile daha sağlıklı bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem vücut dengenizi korumanıza yardımcı olacak, hem de daha sağlıklı malzemeler ile düşük kalori tüketimine yardımcı olacak detayları sizler için derledik…

imageMissing Alt Text
2021 Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Gastronomi sevdalılarının kendilerini en özgür ve mutlu hissettiği yer olan mutfak bir evin aslında en önemli bölümü. Son zamanlarda evde geçirdiğimiz zaman arttıkça mutfağa olan ilgimiz ve yeni tarifler deneme isteğimiz de arttı. Birbirinden lezzetli yemeklerin çıktığı, sevdiklerimizle birlikte en güzel anılarımıza konuk olan sofralara hazırlık yaptığımız bu bölümü daha da güzelleştirmeyi kim istemez!

imageMissing Alt Text
Yumurtayı iyi çırpmak için

Yumurta sarılarının üzerlerindeki zarı delerseniz, çok daha iyi ve kolay şekilde çırpabildiğinizi görürsünüz.

imageMissing Alt Text
Yaz geldi! O zaman domates yiyelim…

Zaman, bugünlerde o kadar hızlı ki akşam nasıl olmuş, mayıs ne zaman bitmiş, yaz hangi ara gelmiş bilmez oldum…

Tümünü Gör